Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rusenje stabla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rusenje stabla

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
reana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje reana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Rusenje stabla
    Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 12:06
Ispred kuce mi raste vrba visine oko 10m. Odlucila sam je srusiti, pa sam nazvala Zrinjevac, no njihove su cijene rusenja stabla, makar i samo do panja i bez odvoza, astronomske... Molim savijet, kome da se obratim za pomoc!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 14:23

Pa napiši koliko su ti rekli?

I ja imam stablo u vrtu, koje se opasno naginje u susjedno dvorište, koje je puno niže, pa je i zid u pitanju...Ja sam doduše u Rijeci, ali neka orjentacijska cijena ne bi škodila!

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 15:29
pitajte nekog susjeda... koji barata sa motorkom...
oni ce to sigurno za manju cijenu srusiti
Na vrh
reana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje reana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 16:06
U Zrinjevcu su rekli 1200 do 1600 kuna!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 18:50

Hvala oboma. Reana ako bih ja prošla s toliko prežalila bih.

Admine ne bih se usudila moliti nekog neovlaštenog, to je stablo skroz nagnuto nad susjedin vrt, što znači da mu je vrh stabla uobičajeno visok plus još dubina  do njihovog vrta jedno 4-5m.Confused

Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 10:35
Čuj za to ti ipak treba kamion s kranom koji će pridržavati stablo dok ga netko pili s motorom. U vlastitoj izvedbi možeš još jedino vidjeti tko ima privatno takav kamion pa ti možda on naplati manje. Pitaj u elektri ili u Hrvatskim šumama.
Ti kamioni se zovu šticeri, prevoze debla, možda bi privatnik naplatio manje.
Mi smo svoj orah rušili ovako, ali moj muž vozi takav kamion pa je on pridržavao stablo dok su susjedi pilili. A korjen i tako moraš otkopati pa ga izvaditi. Nadam se da sam pomogla
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 10:52
Najjeftinije odnosno badava da ponudis nekome ko lozi pec na drva Evo ja sam imao 10 borova ispred kuca visine  ca30-40m i dao sam  porusit jednom susjedu koji je od njih pravio građu.A da sam dao nekome da mi to porusi masno bi me kostaloPanjevi mogu ostati u zemlji jer sa vremenom isrunu tako da mi to uopste ne smeta.
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
reana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje reana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 11:25
Tonijeva mi se ideja svida. Zbilja nije potreban kamion ako se rusi grana po grana. Prosle godine sam sama otpilila dvije, obicnom pilom, ali za deblo ipak treba motorna...
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 11:31
stavi u oglas da poklanjas jedno stablo za rusenje badava.S time da  poslije rusenja i sve ocisti
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 11:42
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
reana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje reana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 11:47
Joj, pa moja vrba je mala beba prema tim borovima...
Na vrh
grizly View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje grizly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:30
Bok! Nedavnio sam i ja porušio bor kraj kuće i mogu vam reći da je bilo i muke i zamalo suza. Bio je visok oko 30 m i ispod njega su bile žice od struje. kraj njega kuća i gospodarska zgrada, a da svar bude gora s četvrte strane cesta. Dogovorio sam se sa susjedom i počelo je rušenje. Prvo se popeo na njega i počeo piliti granu po granu. Kad je stigao do gotovo samog vrha počeo je puhati takav vjetar da smo morali odustati. Dva dana je vjetar nemilosrdno puhao i bilo me je strah da ga ne pretrgne na pola jer su grane ostale na vrhu i to mu je davalo veliki otpor. Kad se vrijeme napokon smirilo, krenuli mi opet. Morao sam zamoliti još dva susjeda da mi pomognu da povučemo vrh da mi ne padne na krov ili žice. Kad smo i to uspjeli, susjed je počeo piliti deblo na komade i bacati ih na tlo. Eto i sad znam da više nikad neću zasaditi bor, lipu ili neku drugo takvo stablo kraj kuće. Možda to super izgleda, ali kad naraste to je strahota za rušit. Zato poslušajte moj savjet: Nemojte saditi borove i slična stabla blizu kuće ili bilo kakve zgrade jer ćete požaliti, možda ne odmah ali sigurno za kakvih 20 ili 30 godina.
Na vrh
bruno View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bruno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 11:57
Bavim se raznim radovima na visini, pa tako i rušenjem i obrezivanjem stabala koja rastu blizu kuća, žica, na grobljima i sl. Također mnogo radim na branju češera, uglavnom smreka i jela za potrebe sjemenarstva. Bavim se time već 20 g. a odnedavno imam registriran obrt za takve poslove. Uglavnom radim na području primorsko goranske županije.
Na vrh
MarkoM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Lipanj 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MarkoM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2016 u 12:39
Pozdrav, imam jedan ogroman bor za srušiti u Zagrebu, dosta je nepristupačan teren i blizu je vrtna kućica pa se bojim da ne padne na nju. Da je manji, možda bi ga se usudio rušiti i sam, no mislim da neće ići bez dizalice ili nekih drugih trikova Confused
Ima li tko kakav pametan savijet kako to odraditi?

Ili bi pametnije bilo u startu unajmiti nekog tko se profesionalno bavi rušenjem drveća da to odradi?
Ovi iz http://www.rusenjedrveca.com - Rušenja Drveća mi se čine OK, ima li tko kakvih iskustava sa njima?
Ne bi htio proći preskupo a ne bi bome htio ni da me preveslaju...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2016 u 20:46
Nama su jednom rušili drvo tako da su iz one košare za mijenjanje žarulja na uličnim stupovima pilili počevši od vrha komade od otprilike metar dužine i puštali ih da padnu na tlo. Nije bilo nikakvih problema i sve moje cvijeće posađeno svega 2-3 metra dalje od stabla je ostalo netaknuto, a također nikakvih problema nije bilo niti sa zgradom od koje je drvo bilo udaljeno svega tri metra (zato je i uklonjeno jer je bilo preblizu zgradi. 

Možda bi i ti mogao tako, samo se popeti na bor i početi od vrha pa piliti pomalo grane i deblo. Metar po metar... dosta posla, ali te ništa ne košta. Jedini problem je ako se bojiš visine i ako ti ne ide pentranje.
Na vrh
MarkoM View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Lipanj 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MarkoM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2016 u 16:09
Hvala na savjetu!

Nakon dosta razmisljanja i kombiniranja ipak sam odlučio stvar prepustiti profićima. Možda bih i mogao sam ali bi se dosta namučio. A ne bude niti tak skupo ispalo kao što sam mislio i bit će rješeno vjerojatno već u ponedjeljak Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.