Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bigmammin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bigmammin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 13:38
Počelo je slaganje puzzli






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 13:43
I.... gotovo!






Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 13:45
Ha,ha,ha...... to trčkaranje po vrtu u spavaćici me podsjeća na mene kad MM odluči kositi rano ujutro dok još sunce ne prži. Čim se kosilica upali izjurim u spavaćici jer inače "padaju žrtve", taj pokosi sve što nije ograđeno ili što mu prstom ne pokažem Wink.
Vidiš kako su ti dobro zbrinuli cotulu, lijepo ti ju zaljevaju a vjerojatno i ti njih "zaljevaš" kavica, sokić , rakijica.......WinkLOL
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 13:47
Za sad sam uz lijevu stranu stavila 3 ruže, cotulu i još nešto čemu ne znam ime. To isto slijedi i s druge strane, sam da ruže nabavim, jer ove moje su neke fujbljak. Tam gdje su prije ruže bile sad će bit hibiskus. U stvari, ne sad, na jesen ću ga popikat.
To je ljepši dio novosti i radova, a bilo ih je još. To napišem kasnije, sad sam otišla jest!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 13:48
Dok ja pišem ti već stavila druge slike.....
Jako mi se sviđa Thumbs%20Up, bravo za svih, odličan 5!!!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 15:47
Bigi, ovo popločavanje mi je prekrasno, ajd malo detalja, što je to, koliko su debele ,jel se stavljaju/nabijaju samo na pijesak, jel se fuge pune nečim osim pijeskom? Ma ne možeš sam to tak staviti i otići smile155!
Ma znaš da će navratiti bar jedan dosadnjaković Wink (u ovom slučaju ja Approve) i postavljati ovakva dosadnjikava pitanjca LOL!!! Al, kad mene zanimaaaa!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 15:56
A stvarno si dosadna, Ivna. Baš sam ih ja mjerila da znam kolko su debele! Meni je bilo bitno da su lijepe, a za debljinu baš me briga! Aje dobro, debele su valjda 10-tak centimetara, bar bi ja to odokativno tako ocijenila. Stavljaju se na pijesak, nabijaju onim gumenim čekićem, a fuge su samo od pijeska. Svokih par dana, pogotovo poslije kiše, posipavamo taj pijesak i mlataramo metlom po njemu kak su nam pokazali.
JESI ZADOVOLJNA?
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 16:22
Viš kak se to lijepo u dvije rečenice da opisati draga moja za nas DOSADNE smile141 i da NARAVNO da sam zadovoljna Smile!A bila bih još puno zadovoljnija da su u mom a ne u tvom dvorištu WinkLOL...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 18:40
Odlično! Volim raznorazne radove i novitete u našim dvorištima!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 19:36
bigi tvoje tekstove obožavam gotovo više od slikica...jako mi se sviđa promjena koju ste napravili, jednostavno i elegantno, sigurno je bila tvoja ideja...ClapClapClap
jel ova priča ima nastavak koji slijedi ili?Wink
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 19:52
Anaida, i ja volim novitete, radove baš i ne. Jer poslije radova slijedi, zna se, čišćenje i raspremanje đumbusa.
Sarić, pričica ima nastavak, i to onaj ružni dio koji ti već znaš. Nisam stigla više danas pričat, tj. pisat, probat ću kasnije navečer ili sutra.
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 20:30
Joj kak si se krasno ponovila, sad se gosti slobodno izuju na uličnim vratima LOL, tak se je jednom netko izul (ne ja!)....a kak često meteš?

Baš ti je krasno sve, od kamenjara, do kockica (eto i dobre majstore si ubrala)Wink

Kod mene se sprema nešto slično, ali uz garažu, a i puteljci su u planu, al mislim da ćemo se načekati, do tada skupljam vaše ideje i upijam savjete, i sve ostaloClap
Ivna-hvala kaj si pitala ono što sam i ja htjela pitatiLOL

I još kad bi si inboxa počistilaaaaaa....napisala sam ti veelikoooo pismo i kao da nisam!!!smile101
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 20:45
Ajd da nastavim.
Radovi gotovi, sve sam pospremila, počistila, planiram koje zelenje ću gdje posadit.
I došla jedna subota. Valjda najgora u mom životu.
Negdje kraj mog forumskog kutka, gdje sam posadila sve ono kaj ste mi vi od srca dali, slali, pelcali, počela voda izvirat. Zvali vodoinstalatera, treba malo tu otkopat da se vidi gdje je cijev pukla. Pitam točno gdje, čovjek mi pokaže i krenem ja vadit cvijeće. Jel to u redu, kaže čovjek da je. Može on to sve sam, slobodno mi nek odemo. Dobro. Otišli svekrvi na ručaka susjed ostao s majstorom, jer on se kao kuži u te stvari pa će nadgledat. Nakon nekih dva sata vratili se,a ono... Cijeli komad iza bunara raskopan, sve cijevi povađene, a cvijeća NEMA! Stanem ispred te hrpe zemlje i ne razumijem. Gdje je cvijeće? Zovem susjeda. Kaže on: čovjek nije mogao nać gdje je puklo pa je rekao da mora sve do bunara raskopat. Kažem ja: dobro, al GDJE JE CVIJEĆE? "Je, pa kaj ga niste povadili?" Ma jesam, ono što mi je majstor rekao da povadim, al drugo ne. Nazovemo majstora (koji je u međuvremenu otišao doma na ručak i sam rekao susjedu da će doć u ponedjeljak!?!) i pitam ga gdje mi je cvijeće. Je, on nije imao vremena to vadit pa je samo kopao i kopao, a cvijeće mi je valjda negdje ispod te hrpetine zemlje. Halooooo, pa kaj me niste mogli nazvat da dođem i to si povadim? Pa treba mi pet minuta od svekrve do doma! "Je, nisam htel smetat dok ručate!" I još se frajar naljutio! I kaže: pa to je samo cvijeće, bu naraslo! Ma nabijem te!!! Još u šoku, poklopim slušalicu i pogledam tu hrpu. I krene suza. Pa druga, pa treća, dok nisam počela histerično plakat.
MM me odveo u kuću, smirivao me satima, dok sam ja jecala i jecala. Onda je MM, moja ljenčina, onaj kojem se sve živo gadi, golim rukama satima u nedjelju kopao po tom blatu, vadeći travku po travku, pokušavajući spasit najviše što može. Kad sam to vidjela, normalno da sam se opet rascvilila, Kad sam malo došla k sebi, i kad je MM povadio ono što je bilo imalo cijelo i imalo i mrvicu korijena, otišla sam dolje vidjet kolika je uopće šteta.
Glicinija- fali komad grane uz korijen, koji je gospodin elegantno lopatom zakačio.
Clematisi-također korjenje precvikano na pola, al oni se zasad dobro drže čak su i pustili dva cvjetića, pa se nadam da će se oporavit.
I to je sve. Gogina heuchera raspolovljena, Jagodini irisi isto, 2 Lantanine lantane kojima sam se toliko veselila kad su procvale satrane sa zemljom, još 5-6 Lantaninih biljčica polomljeno, uključujući i ostiće, kat.reini šćiri i alisumi doslovno pokopani, Shashin plox isto s njima,i još ne znam koliko toga.
Došao gospodin majstor u ponedjeljak. Kažem mu da ga sram bilo, jel uopće svjestan kaj je napravio, jel zna on kolika je tu vrijednost bila? I kaže on meni: "A kaj sad, to je ionak sam drač, al ak baš tolko košta recite kolko sam vam dužan, pa da završimo s tim."
I sad vi meni recite, kak da ja čovjeku objasnim kolika je to vrijednost, kad za sve to što je on uništio ja nisam jednu kunu potrošila, a toliko mi vrijedi? Kako da mu objasnim cijenu ljubavi, truda, prijateljstva? Nikako, jel tak? Nisam se niti trudila, okrenula sam se, rekla mu nek završi i otišla.
Sad sam se malo smirila, al svaki put kad prođem kraj tog dijela, ne znam jel bi vrištala ili plakala.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2010 u 20:47
Evo, draga vatrena lili, inboksa sam si počistila, a ti piši opet ak ti se da. Možeš i kraće pismo.  Wink

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 08:31
da taj dio mi je poznat, katastrofa...ali ne brini, ja već pripremam nove biljkice za tebe, a vjerujem da i druge cure budu isto to napravile.
Suze  tužnice si isplakala, sada slijede radosnice...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 10:16
Žao mi je čuti takvu priču... Ali znam da će vać sada, na druženju, biti puna kutija cvijeća za tebe. Kad bih mogla doći i ja bih ti svašta donijela, ali ovog puta radim popodne i ne mogu vam se pridružiti..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2010 u 10:27
Ljudi dragi, ne znam što da vam kažem. Mislim da i sami znate kako se osjećam i kolko mi je taj "drač" značio. Proći će me, samo trba vremena.
Na vrh
Kornjača View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 145
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kornjača Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 15:31
pratim pricu od pocetka draga moja,kamenjar je super,trud se isplatio. a radnici,sta rec,treba im stajati nad glavom non stop i to je jedino rjesenje
vladati nad sobom
najveca je vlast
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.