Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Edgeworthia chrysantha (papyrifera)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Edgeworthia chrysantha (papyrifera)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 15:04
Još je vani, malo se čelići a malo i čeka da se ja uplašim !! Muhle, možeš li slikati svoj, da vidim kakvi su listovi kod tebe !! Hoće li i kod tebe požutiti i popadati ! Pa da, on cvate ....gol !Big%20smile

havjocwtokn3h1cydr3v.jpg
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 20:29
Free - Kod mene ove godine Edgeworthia nije izgledala baš najbolje radi velike suše, zato ni sada nema puno lišća.Radi suše formirano je i puno manje cvijetnih pupova.Čim malo više zahladi listovi će joj otpast i ostat će cvijetni pupovi koji čekaju toplije dane da se otvore.Budući da je do sada bilo dosta toplo cvijetni pupovi su se dosta razvili pa ako dođe jača zima mogu nastradati.

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 11:39
Hvala ti dragi Muhle, na trudu, sličica je prelijepa !!   Možda za koju godinu il dvije i ja na svojoj vidim 3 cvjetna pupa !!

Moja je cijele godine bila prelijepa!! Embarrassed Nisam joj htjela priuštiti šok vrućeg i suhog ljeta,pa je posađena  vani u polusjeni, ispod magnolije, i redivito je zalijevana, pa je bila  zelena, bujna, baš sam je probala pripremiti za cvatnju, jer je i lani imala jedan cvjetić !!  I narasla je dosta, i bacila 3 nove grančice koje su skoro prst debele !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 19:56
Free, znaci ti svoju, preko zime, spremas unutra ?
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2015 u 10:27

Jučer sam bila na sajmu cvijeća u Pordenone-u. Kupila sam jedan mali primjerak ove biljke za 9 EUR. Privukla me zbog svog prekrasnog mirisa.

 

Prodavač me je uvjeravao da biljka može podnijeti do -15C. Vidim da je stranica malo zamrla. Može li mi netko reći kakva su iskustva s prezimljavanjem. Ja bih ju posadila na južnu stranu ispred zida od terase (kontinent) Ima li šanse da preživi?

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2015 u 20:56

mirna, imam Edgeworthiu treću godinu. Kod mene u Zagorju zna biti poprilično hladno pa je preko zime zaštitim samo oko korijena smrekovim grančicama (posađena je vani u vrtu). Prošle zime su se prvi puta zametnuli cvjetni pupovi, ali se nisu otvorili, smrznuli su. Prije ove zime sam oko nje stavila zaštitu od flisa, i na moju sreću dočekala sam otvaranje cvjetića. Moram je poslikati.
Vjerojatno i podnosi niske temperature, ali ne kad to potraje malo duže. Za cvjetne pupove koji se formiraju još prije zime, niske temperature su definitivno kobne.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2015 u 08:56

Puno hvala na odgovoru. I ja sam u istoj klimi pa si me utješila.

Reci, kojom brzinom raste? Koliko je napredovala kod tebe za tri godine?

Cijelu si je zamotala flisom?

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2015 u 22:07

Nisam je zamotala nego sam napravila šator. Mislim da mi lijepo napreduje, jer kad sam je dobila, bila je samo jedna tanka grančica





Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2015 u 19:31

Prekrasno izgleda! Nadam se da će i moja biti isto tako lijepa.

 

Primjerak koji sam kupila je također štapić s tri male grančice, svaka na svoju stranu svijeta i svaka ima po dva-tri cvjetića.

Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2016 u 11:57

Evo mene, nakon godinu dana. Moja se biljka nije smrznula (ni zima nije bila jaka) ali  nije baš ni nešto napredovala. Nisam ju ništa posebno zaštitila. Posađena je uza zid koji je štiti od sjevernog vjetra pa je valjda i to malo pomoglo.

Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2016 u 18:24

Kao što nam je i muhle napisao, Edgeworthia lijepo podnosi zime, makar je ja za svaki slučaj oko korijena zaštitim granama od juniperusa. Problem su jedino ti cvjetni pupovi koji se formiraju kasno na jesen i ako potraju minusi onda se smrznu kao i meni pred dvije godine. Zato sada, kada znam da bude jako hladno prebacim preko nje cijele, flis.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2019 u 23:38

 



Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2019 u 19:46
Još jedna prekrasna biljka!
NinettA, koliko je visoka?
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2019 u 17:41
FLORAMYE... Hug

Još je malena... manja je od metra...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2019 u 22:40
ninettA kod tebe same krasote.ova je prekrasna
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.