Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gdje kupujete sjeme, lukovice...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gdje kupujete sjeme, lukovice...

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 17:29
Žao mi je da je nastala cijela pomutnja oko moga posta. Samo sam htjela podijeliti svoja iskustva, a kao što sam i rekla, ne osjećam se prevarenom, dajem sjemenkicama još uvijek šansu.
Osoba koja mi je prodala sjemenkice, osobno ju smatram u redu (po onome koliko smo komunicirale i ne smatram ju prevarantom i ne mislim da mi je prodala da bi me prevarila, jer ne vjerujem da je takva osoba u globalu NE VJERUJEM da ima takvih osoba na ovom forumu koje bi namjerno tako nešto učinile). Isto tako smatram da treba reći ako se uoči koji problem, jer nije meni do tih sitnih kuna, hebemu i to, samo je stvar da je klijavost očigledno različita i kvaliteta sjemena razičita. To je ustvari bio razlog pisanja, uspoređivanje kvalitete sjemena a ne uperiti prstom u nekoga. Ukoliko se netko osjeća povrijeđen zbog toga, žao mi je, to nije bio cilj.
Forum je za razmjenjivanje iskustva i opisala sam svoja iskustva.
Recimo do sada iz plumerie2 (10 sjemeniki, po 5 od svake vrste) niknule po dvije i pol od svake vrste, tj. da obrazložim od svake vrste niknulo po 2 sjemenke te je još poluniknulo (bez listića i miruje od svake vrste po jedna). Ostale su strulile iz plumerije2. Ne kažem da ne valja kupovati u plumeriji, daleko od toga, treba svatko odlićiti na koliki je rizik spreman. Također sam čitala da nekim ljudima sjeme iz plumerie uopće nije stiglo, a dali su daleko više novaca. Hebemu, što je tome uzrok? Nije poslano, pošta izgubljena, ili je poštar zaboravio put da krajnjeg odredišta? Tko bi to znao? Kupnja sjemena je uvijek rizik, kupujemo li na ovaj ili onaj način te sjeme kao i lukovice i ine inaćice mogu i ne moraju niknuti, a to može ovisiti o brdo faktora.
Dobro je što sam u isto vrijeme dobila i sjemenke sa e-baya i plumerija2 te ih isti dan posijala u istu zemlju s istim uvjetima u klijalište, sa konst.temperaturom, filtriranim zrakom, određenom konstantnom vlagom...

i još jednom, ako je netko krivo shvatio moj post, ne pljujem po forumu, daleko od toga, ne pljujem po osobi od koje sam kupila sjeme i ne smatram tu osobu za prevaranta, iznosim činjenično stanje klijavosti adeniuma.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2013 u 19:23
MermaidDreamer, nisi ništa loše uradila što si podjelila svoje iskustvo sa nama.Eto uključili smo se i mi pa smo naučili nešto novo.Forum je tu da razmjenjujemo iskustva,kako pozitivna tako i negativna..Učimo svi skupa na iskustvima drugih.. Smile
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 17:54
Draga MermaidDreamer,kao što i alisa kaže,ovdje smo da bi podjelili svoja iskustva,bila ona pozitivna ili negativna.
 A što se klijavosti bilo kojeg sjemena tiće,o tom ovisi jako puno faktora. Čak i nama,koji se profesionalno bavimo cvjećem i imamo sve uvjete i hibridno sjeme se dogodi da nešto bolje niće,a nešto lošije.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2013 u 18:36
Alisa i Ivana-Mia
Evo novog primjera (iako nije ništa bitno, ali meni svakako zanimljivo). Preko svetbilja kupila dvije različite vrste adeniuma obesuma G i S. G je u ova 3-4 dana niknuo svih 5 , dok S nije niknula niti jedna. Opet isti uvijeti, ista tegla, ista zemlja, isto mjesto, ista klima.
Svejedno da ovdje ne pišem o adeniuma tj.klijavossti, prebacit ću se tamo sa rezultatima.
A pošto je ovo tema gdje nabavljeno sjeme, nabavila sam sjeme od svukuda (iz Hr, okolnih zemalja, drugih kontinenta-najčešće preko e-baya, najsigurnije je jer uvijek možeš prijaviti prodavača ako nisi sjeme dobio, a i uz to prije nego kupim uvijek pogledam kako neki prodavač rangiran.
Klijavost je zanimljiva, jer proklijalo mi je sjeme na koje sam zaboravila (zametnula) a skupljeno je 2009. Radi se o prkosu.
Što se samog sijanja tiče, sjemenja i ostalo, s nekim biljkama imam iskustva s nekima nemam (nadam se da ću naučiti) a ono što je najbitnije u svemu tome, smatram da ako baš želimo neku vrstu, stvarno je dobro nabaviti sa različitih strana ukoliko smo to u mogućnosti. Tako imamo više šanse sa nam nešto proklije i da umanjimo faktor "ja sam kriva jer nisam dobro posijala".
To je moje skromno mišljenje o nabavi sjemenja i klijanju istoga. I ne odustajem od sjemenke nikada dok stvarno ne strune (barem ove vidljive). One manje vidljive (čitaj-minijaturna zrnca) njih ne vidim, ali ako mi je sjeme bitno potrudim se to klijalište "ponovno" nakon nekog vremena startat. Zamišljam da te biljke (čitaj-neproklijane sjemenčice) misle da im nije vrijeme, spavaju, pa malo naučim o njihovoj postojbini i pokušam im stvoriti (koliko mogu) prirodne uvijete.
A na kraju, ako neće proklijati, neće. Znam da sam dala od sebe sve što sam mogla.
Na vrh
mandina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Svibanj 2013
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 14:47
gdje kupiti sjeme gomprhene globose(kuglasti scir)u vise boja,imam jednu boju!Cry
Na vrh
Dani13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dani13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:46
ja sam ovdje nova pa dok se počnem snalazitiEmbarrassed


zanima me gdje se može nabaviti sjeme lithopsa, do sada sam ih imala nekoliko koje sam kupila u trg. centrima ali nakon nekog vremena bi uginuli. jako mi se sviđaju pa ih želim opet nabaviti a rijetko ih ima po trgovinama, pa sad razmišljam pokušati sa sjemenom 
Na vrh
katja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2014 u 11:26
pozdrav svima,

zanima me ako mi netko može preporučiti neku stranicu gdje bih mogla nabaviti sjemenke lovor višnje, šimšira, thuja i crnog oraha?

Hvala!
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 13:07
izvinjavam se administratorima ako tema vec postoji, ja ju nisam mogla naci. dakle, vjerujem da vecina vas zna za stranicu svijet biljaka i njihovu prodaju sjemena(vrlo povoljno, osim toga, 90% vrsta nema u bihThumbs Up). je li iko narucivao, i kakva su iskustva? ja pokusavam vec tri dana, ali ne ide, ili ne znam naruciti pravilno, ili me prodavci ne sljive ni dva posto.Cry
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 15:14
Pozdrav svima! zanima me gdje mogu nabaviti sadnice ili sjeme trajnice po imenu Rožac ili Cerastium. Biljku tražim već duže vrijeme i nikako je ne mogu nabaviti! Hvala!
Život je more...
Na vrh
strufeta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: bih
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strufeta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 10:25
Originalno poslano od člana ovcica ovcica napisao:

Pozdrav svima! zanima me gdje mogu nabaviti sadnice ili sjeme trajnice po imenu Rožac ili Cerastium. Biljku tražim već duže vrijeme i nikako je ne mogu nabaviti! Hvala!
mozes naci sjeme na www,svijetbiljaka.com, samo sto moras cekati da te prodavac kontaktira i da ti sjeme dodje - malo vise cekati ukoliko nisi iz srbije.Wink
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 17:01
hvala strufeta- probat ću naručiti, pa šta bude!
Život je more...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2014 u 19:21
Originalno poslano od člana ovcica ovcica napisao:

hvala strufeta- probat ću naručiti, pa šta bude!


Ovcica, sada sam vidjela tvoju poruku, ja ti imam taj cvijet. Javi mi se pp pa da vidimo da li ti mogu kako poslati pelcer da ne kupuješ. To se širi kao ludo i uguši sve oko sebe.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 08:36
smile68A ljudi dragi pa nije rožac neka egzota,  da je morate tražiti izvan naše zemlje. Načupaš šaku i posadiš. Tko treba rožac imam dva kvadratna metra za pokloniti. Istina je da se širi ko lud, no zahvalna trajnica raste godnama na istom mjestu, dobar pokrivač tla.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.