Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamina ruža kapitalka :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamina ruža kapitalka :)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mamina ruža kapitalka :)
    Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 14:17
Problem je sljedeći ..

Mama već ima ružu par godina i zbilja se jako razrasla, evo i slike,


Uglavnom, prošle godine se sirotica razbolila Cry, imala je zvijezdastu plijesan ili kako to još zovu zvijezdastu pjegavost(masronnina rose) .. kad je već gotovo sva bila nikakva pošpricala ju je sa koprivama i zalijala nekim gnojivom baš za ruže.I tako, došla jesen lišće opalo, sve neš jadno.Na proljeće ju je dosta orezala jer je bilo dosta suhih grana (inače je ne orezuje nikad)i sad ona sva onako skroz polako tjera a i rijetko ..jednostavno to više nije to.Jel ima netko dobar savijet što sada napraviti da se ona oporavi?jer zbilja je šteta da sad propadne ..zaboravila sam reći da do nje sa strane raste tekoma.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 14:56
zaista prekrasno izgleda...nadam se da ce opet biti takva...
jedino što bih mozda mogla komentirati je ta tvoja zadnja rečenica da je tekoma u blizini...o njoj znam da ima jako i invanzivno korijenje pa jedino ako joj ona ne uzima hranu ako se korijenje ispreplelo...meni su savjetovali ako budem sadila tekomu da je stavim dalje od kuće jer čak zna beton dignuti svojim korijenjem...ne znam, to je moje laičko razmišljanje...
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 15:27
pa moguće, neznam ..al tekoma je još relativno mlada ..ima dvije godine kako ju je posadila a tek se prošle razrasla ..al svakak ću joj reć da nebi trebal bit kraj kuće jer sigurno nezna da ima toliko korjenje ..

Bemu miša, sad sam se sjetila da je i moja do kuće a tek se primila Confused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 15:45
tanjica imam tako ogromnu ružu u svom dvorištu, mislim da će ona doći k sebi, samo treba strpljenja. Pitanje je koliko joj tekoma smeta, možda čak i ne, iako ima jako razgranat korijen, ali s obzirom da ruže penjačice znaju rasti u skroz nemogućim uvjetima, nemoj odmah drastične mjere - ne diraj ni tekomu ni ružu, oporavit će se ona.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 15:51
ha nadam se da će sve bit ok ..al gledamo je stalno a ona nikak da se trgne Unhappy pa se bojimo da ne propadne a da nismo niš napravile ..
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 00:32
Tanjice mislim da se netrebas brinuti i ja sam ovo proljece svoju bijelu drasticno obrezala jer se prosle godine jako razrasla i bas sam nekidan gledala razliku ima dvije grane koje su mi bile pre visoko pa nisam mogla obrezati tu su mladice tako velike da ce za jedno tjedan dana procvjetati, a te koje sam jako obrezala tu je na nekim mjestima tek pocelo tjerati mlade izboje.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.