Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nektarina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nektarina

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nektarina
    Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 14:30
Evo ovak.Prije 3god. MM je kupio nektarinu.Sad je već visoka cca. 2m.Svake godine je oreže i pošprica.Tj. prvu je nije pošpricao pa je sva imala sfrkano lišće i imala je 2 ploda.Drugu godinu ju je orezao i odmah je pošpricao, i opet je imala sfrkano lišće.Ovu godinu je pročitao negdje da je treba pošpricati kad procvijeta, i ok, tak je napravio (naravno, prije toga je orezao) ..I sad ima onako ne previše listića koji su se opet ko blesavi sfrkali, evo fotke,

Kaj napravit u ovom slučaju?!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 17:52
Nektarina je, kao i breskve osjetljiva na bolest koja se zove kovrčavost lišća. Treba početi špricati već u 9. mj. Podrobnije o tome potraži na netu.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 20:24
aha ..ok hvala Thumbs%20Up
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 10:19
Jučer smo kupili i posadili nektarinu " May grand" nadam se da će nam uspjeti već smo predprošle jeseni posadili dvije ali su nam se osušile , neznam razlog čitam da nisu ništa zahtjevnije od bresaka 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 15:25
Ja sam kupio nektarinu priej 3 godine,prve godine imala je već 13 plodova.Nisam je špricao,iako sam pobornik špricanja bresaka i nektarina,jer druge nema,moja nektarina ej izdržala 2 godine,treću godinu frkali su se samo neki listovi,tako da još razmišljam da li da počnem špricati ili ne
 
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 16:27
Ja sam danas kupila jednu lijepu dvogodišnju sadnicu nektarine u Kalii.Nisam znala da je tako osjetljiva na bolest kovrčavost lišča.Zanima me dal je obavezno špricanjeConfusedi sa koji preparatima.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 08:51
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Ja sam danas kupila jednu lijepu dvogodišnju sadnicu nektarine u Kalii.Nisam znala da je tako osjetljiva na bolest kovrčavost lišča.Zanima me dal je obavezno špricanjeConfusedi sa koji preparatima.
šprica se sa Nordoxom ili nečim sličnim na bazi bakra.Sada je kasno.Sliejdeće špricanje je kad padne lišće.Pa opet u siječanj-veljača kad pupoljci još nisu krenuli
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 09:31
Hvala na odgovoru.SmileJa svoju još nisam posadila,tek sam je nabavila. Znaći na jesen kad joj otpadne  lišće.Wink
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:36
Mi imamo jednu nektarinu već nekih sedam godina. Otkako je špricamo dodatno i prije zime nije bila kovrčava. Prije toga smo isto imali problema. Osjetljiva je jednako kao i breskva.
Daje prekrasne, velike i sltake plodove.

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:48
Evo našla sam još jednu slikicu koja je snimljena krajem svibnja. Plodovi se još nisu zaokruglili.Prvo budu duguljasti, a onda poprimaju okrugli oblik.

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:52
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Evo našla sam još jednu slikicu koja je snimljena krajem svibnja. Plodovi se još nisu zaokruglili.Prvo budu duguljasti, a onda poprimaju okrugli oblik.

MRAK,i lišće se čini zdravo i bez kloroze
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:56
Trudimo se....čim vidim bilo koji sumnjivi list odmah ga skidam sa drveta. Volimo nektarinice i branimo je životom. Kažem, otkako sam pročitala da je kod bresaka bitna zaštita i prije zime, mi to obavimo i ona nam to zahvaljuje. Oko našeg voćnjaka bude mnogo zaraženih bresaka jer mnogi uopće ne špricaju voćke. I eto zaraze na brzinu.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 10:57
evo mojih danas
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.