Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sciadopitys verticillata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sciadopitys verticillata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sciadopitys verticillata
    Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 19:38
Sciadopitys verticillata je golosjemenjača iz Japana. Englezi in Njemci mu kažeju Japanese umbrella pine i Japanische Schirmtanne. Izvor botaničkog imena je iz riječi sciado=štit in pitys=bor. Uvrstavamo ga medju stabla živih fosila (Ginko, Wollemia, Metasequoia...) i jedini je predstavnik svoje vrste. Ta vrsta je živjela več 230mio let nazad. U Evropo ga je prvi donio godine 1860 Veitch (Škotske)

Drvo naraste do 40m i u debljinu do 3m. Uspeva na sjenovitm mjestima, na bogatoj peščano-ilvonatoj zemlji, i izdrži do -25 C, raste sporo. Drvo je kod nas (Slovenija) vjerovatno vrlo rijetko, jer nisam na netu nigdje zaslijedio njegove lokacije. Valjda raste jedan u arboretumu Lisičine u Hrvatskoj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 21:59
Sciadopitys verticillata

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:31
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:33


Evo uspjela sam nabaviti ovaj prekrasni primjerak,ali kultivar koji naraste oko 3m visine i 1,5 u širinu
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 01:09
Prekrasan borić,odavno mi je na listi želja.Ako nije tajna,gdje si ga kupila?
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 08:29
I mene je odmah osvojio.Kupila sam ga prije 2-3 mjeseca u rasadniku Iva u Čakovcu,čini mi se oko 100 kn.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 19:24
Zvao sam ih,nemaju više.Nema žurbe,biće na tvom sjemena za koju godinuThumbs Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.