Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 07:51
Hvala na odgovoru jako mi je bitno da nadjem Aloe arborescens zbog lijecenja,izgleda da je cvjecarki  bilo samo da proda.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 13:45
pozdrav.imam pitanje da li je od ovih koja ljekovita?                                                                                http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloja_vera/62911.aspx -                       http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloja__vera/62912.aspx -
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 15:41
Da, prva.To je aloe barbadensis ili aloe vera.Posebno je dobra za kožu i kožne probleme, rane, udarce, opekotine...Puno se upotrebljava u kozmetici.
Koliko znam, druga nije ljekovita ukoliko ne prihvatimo da su sve aloje barem ponešto ljekovite.
Pogledaj ovdje moje aloje.Može ti pomoći pri nabavci jer prodavačicama zbilja ne možeš vjerovati.Sama moraš znati što tražiš.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4788&title=aloe-vera
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sonya View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2016
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sonya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2016 u 22:46
Ja imam ovakve aloe, da li od njih mogu raditi kreme ili samo ljekovite napitke?
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2018 u 03:30
Sonya,
Od prve, barbadensis Miller, kako je pisala Fermina-Daza (pročitaj sve što je napisala), koristi se samo gel, (nikako kora), jesti 1 žlicu na dan, za kreme, opekotine, udarce, modrice, vene,... Ono malo što je ostalo na kori možeš namazati prije spavanja lice, ruke.
Ova druga nije ljekovita, ali gel može poslužiti kod opekotina.

Na vrh
JokanovicIvana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Prosinac 2021
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JokanovicIvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2021 u 23:33

Ćao, ne znam koliko je vas čulo za Aloe Veru, ali meni je defintivno promenila život i sada svakodnevno koristim ove proizvode, kako za imunitet (moj i moje dece ) ali i za negu tela i lica :)

Imate baš lepo objašnjeno na ovom sajtu http://www.aloevera.rs - www.aloevera.rs a i gospodin od koga godinama kupujem proizvode, uvek mi sve lepo i detaljno objasni.

Nadam se da sam pomogla nekome.

Pozdrav

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.