Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kakvu živicu saditi na kontinentu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kakvu živicu saditi na kontinentu?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kakvu živicu saditi na kontinentu?
    Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 22:02
Bok, svima skupa. Nova sam na forumu i evo me bezobrazne odmah tražim pomoć. Molim Vas da me posavjetujete kakvu živicu posaditi na kontinentu da bude zimzelena, gusta odmah odozdola i visoka. Znam da imam velike zahtjeve, ali ukoliko nema živice koja bi to sve zadovoljila
molim savjet da li se možda može kombinirati buksus ili nešto slično što je gusto, a nije visoko sa nećim visokim ( čemprese i sl.). Svima unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:22
Evo ti nekoliko prjedloga: Cupressocyparis Leylandii, Thuja Columna, Taxus baccata. Čempresi nisu dobro rješenje za živu ogradu. Oni sa godinama odbace donje grane i takva ograda po meni nije lijepa. Moraš još definirati što je po tebi visoka živica ? (1.5 m; 3,5m; 5m)

..
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:48
Ja sam svoju živu ogradu posadio 2000 god. Ona danas izgleda čisto pristojno. Ali da sam tada znao to što znam danas, moj izbor bi tada bio Taxus baccata. Evo kako danas izgleda moja živa ograda.


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 07:49
Pinus zaista puno hvala na trudu. Evo ja bi živicu visine 5 m, gustu.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 07:50
Molim da mi odgovorite kaj je to taxus baccata? Hvala
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 10:22
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 10:57
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Taxus ili tisa


Nisam nijgdje u rasadnicima vidjela tisu. Pročitala sam da je u Hr. zaštićena. Koliko brzo raste? Da li bi je se isplatilo probati uzgojiti iz sjemena? Prijatelj mi ima tisu. Hvala lijepa na odgovoru.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 07:25
Još nismo odlučili za živicu. PO savjetu pinusa sadila bi tisu ili thuju smaragd. Taj dio okučnice je jako izložen vjetru. Moji lijenčine ne žele živicu koju će morati često orezivati. Postati ću slikicu koju sam već i negdje postavila :



Bez obzira na živicu, ipak bi radi vjetra na ovaj poluokrugli dio posadila jedno drvo četinjaču koje bi stitilo od vjetra. U ravnom dijelu ta parcela je široka 5 m, na dužini od 8 m se sužuje u polukrug. Sad Vas sve skupa opet gnjavim sa savjetom za drvo. Iza kuće imam dio širok 2m dug 40m gdje ću posaditi jablane i hortenzije. Odvojen je od ovog prvog dijela asfaltom, (taj prvi dio je sa istočne strane kuće otvoren prema sjeveru).
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.