Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:28
Vjerovatno hibridi koji mutiraju. Ja sam prošlih godina sadila tamnije nijanse i nisu mjenjale boju. Ove godine ih nemam ali jedino što se treba paziti to je pepelnica bar u Dalmaciji, meni je uništila sve pa sam se malo razočarala ali vidjeći  Vaše dogodine opet ću pokušati naravno uz zaštitu
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 09:22
Na mojoj verbeni se pojavile male bijele leteće mušice, znate li o čemu se radi? Kako ih se riješit?
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 20:55
orhideja4 to su ti bijele usi, odmah idi u polj apoteku po sredstvo i pospricaj dobro navecer kad sunce zađe, pa ce sve biti ok.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 22:47

Bjele mušice su posljedica vlage pa velike vrućine. Pokušaj s mospilanom meni je uspjelo kod belića

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 15:09
Kupio mi je tata neko sredstvo u polj.apoteci pa sam našpricala, ali one i dalje veselo letaju :/ Možda da ih malo s ovim sprejom za muhe i komarce špricnem?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 15:12
uginiti ce... dobro je sredstvo za bijelu mušicu Mospilan cijena je nekih 7 kn za 10 litara vode. najboljej eponoviti tretiranje svakih 5-7 dana i tako dva puta da gamed nestane.
 
bijela musica je nesto sasvim normalno kod verbene jer je vrlo cesta i gotovo je nemoguce imati verbenu a ne upoznati bijelu mušicu:o)
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 15:22
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:




uginiti ce... dobro je sredstvo za bijelu mušicu Mospilan cijena je nekih 7 kn za 10 litara vode. najboljej eponoviti tretiranje svakih 5-7 dana i tako dva puta da gamed nestane.
 
bijela musica je nesto sasvim normalno kod verbene jer je vrlo cesta i gotovo je nemoguce imati verbenu a ne upoznati bijelu mušicu:o)


Kupit ću i to kad odem do grada pa da ih uništimo sa stilom ;) Jel mogu preć na drugo cvijeće na balkonu?
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 15:25
koliko je taj Mospilan štetan za druge životinje u vrtu?
ptice, mačke?

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:06
stetan je ali mislim da nije nesto previse.
naravno zivotinje ne bi smijele jesti ili stvljati u usta biljku.
 
ja imam macku i psa i hrpu zeceva i ni jedna zivotinja do sada nije stradala.
zadni cukac je zivio preko 12-13 godina a i macka isto toliko ...
ok zecevi ne dozive tako dugo ... oni nastradaju ranije ovisno o kilazi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:06
bijela musica moze preci i na ostale biljke ali verbenu,bacopu,fuksiju i sl. biljke obozavaju :o))
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 18:44
Ljudi evo mene opet s istom mukom, bijela mušica mi se skroz proširila po cvijeću iako sam ju špricala insekticidom. Sad je na pelargonijama, vodeniki i sl. Mene zanima može li ona smetati čovjeku, tipa preći na ljude i sl. jer smo ljeti stalno na balkonu a one doslovno lete oko nas. Ne znam što mi je činiti, ne mogu svo cvijeće pobacat
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 22:04
I mogu li preći na sobno bilje ako ulete u stan :) ?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 22:20
ne može nastetiti ljudima, barem koliko znam.
 
uzmi mospilan i ošpricaj sve sa njimi onda ponovi isto kroz narednih nekoliko dana.. u principu svaki5-7 dana i tkao 3 puta.
 
i gamad je unistita. ukoliko a za još lakše riješavanje problema,ako nije problem uklonite verbenu
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 22:52
Hvala
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:42
Da osvježimo temu:

[/URL]

[/URL]
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2015 u 18:46
Nabavila i ja ovu krasoticu, dvije crvene i dvije tamno roze.
Za sad je super, piju moj bioenzim i pjevaju, pune cvijeta...

Munjevitom brzinom rastu, vidjecemo kako cemo se druziti ovo ljeto.
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 10:19
Molim za pomoc. Kako verbeni otkidati ocvale cvjetice? Da li izvlaciti sitni suhi cvjetic kao npr.petuniji ili otkidati cvjetnu glavicu cijelu? Hvala
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 12:16
Ja režem do prvog lista.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
mufnica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2016
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mufnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2017 u 09:23
Rajski vrtovi, hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.