Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoč za višnje.breskve, kajsije,jabuke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoč za višnje.breskve, kajsije,jabuke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pomoč za višnje.breskve, kajsije,jabuke
    Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:34
imam par stabala koje je napala bolest ,staviču slike, molim pomoč kako ih zaštitit ako nije kasno,a ako je kasno šta raditi u jesen i prolječe tj  ščime ih prskati

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:35
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:36
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 10:01
Nisam stručnjak, no možda je pepelnica, u tom slučaju preporuka je Baycor ili Rubigan
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 10:39
sarajka uzmi list od svake zaražene voćke i odeš u poljopremu.Tamo imaš onog starog čika agronoma,on će ti dati upustvo i savjet.Ja idem danas,jer sam više slomljena borbom sa napasnicima na mojim voćkama.Koristila sam sve i svašta od prirodnih naprava do hemije,ali svake godine isto!!!Kaisiju sam spalila prskanjem,sve i jedan list joj izgorio i sad se i stablo suši..Breskva sva savijena u listovima tonu ušiju.na kruškama se pojavile i neke bijele uši i to u nenormalno velikom broju,to do sad nije bilo.Bile su one crne..Sad su i jedne i druge...A sve sam uradila u proljeće kako treba.Obavila prskanje i zaštitu...Očito nešto ne štima!Znam da vrijeme utiče na razvoj raznih bolesti i napasnika,ali ja više nemam snage za samostalnu borbu.Danas idem po oružje za istrebljenje!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 11:29
Cure prventiva je zakon!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:19
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Cure prventiva je zakon!

Pa ja vršim preventivne mjere svake godine u februaru,martu,aprilu..I opet isto!Confused
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:38
Možda je u vašoj blizini kakav zapušteni voćnjak ili ste u blizini šume.
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 21:21
hvala gospinoj travi ali mislim da je u pitanju i vrijeme previše vlage,a i zapušteni vočnjaci i šuma oko mog imanja,a draga alisa sve sam pročitala po raznim  stranicama i skoro svugdje preporučuju plavo prskanje tj kupanje vočki u jesen kad opadne najmanje 70 % lisne mase i u prolječe prije otvaranja cvjetova,pa probaču i to pa šta bude ,nemam drugog izbora a sada šta bude nek bude dosta mi je više jer vidim da je svo voče napadnuto sa nečim,hvala vama drage moje ,boričemo se i dalje ako treba i batinom protiv štetočinasmile42
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.