Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Thuja orientalis "Aurea Nana"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Thuja orientalis "Aurea Nana"

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Thuja orientalis "Aurea Nana"
    Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 21:14
Thuja orientalis "Aurea Nana"

Thuja orientalis je jednodomna četinjača porijeklom iz južne i istočne Azije.Thuja orientalis Aurea Nana je polupatuljasta četinjača široko kupastog oblika, sporog rasta i konačne visine od 1,5 – 1,8 m. Gusto razgranate vitke grančice vertikalnog rasta sa žuto zelenim lišćem daju biljci atraktivni izgled naročito početkom proljeća kada zasija u punom sjaju. Thuja je osjetljiva na mokar snijeg koji joj savija grane i nije na odveć omotati špagom njenu krošnju početkom zime. Boja lišća se po zimi malo promjeni i postane više smeđa nego žuta. Raste u klimatskim zonama USDA 5 – 9. Odgovara joj sunčani položaj i dobro drenirano tlo. Raste dobro u blago kiselim i u kredastim tlima. Krajem proljeća je puna lijepih svijetlo plavih čoškastih češera koji na kraju kako zore poprimaju smeđu boju. Razmnožava se cijepljenjem i polutvrdim reznicama.
Ja ne gnojim i ne zalijevam ukorijenjene četinjače ali prve dvije godine po sadnji dok je korijen još nerazvijen sigurno je dobro gnojiti u sezoni rasta (proljeće) i zalijevati preko cijele sušne sezone.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:31
Thuja orientalis "Aurea Nana" - češeri
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 19:07
molim vas hitno mi treba odgovor...zelim kupiti ovo drvce vidjela sam u rasadniku ali ne znam kada je vrijeme za presaditi...da li je sada kasno jer je vec juli i ako jeste recite kad cu kupiti...mada sam mislila sad za vikend nositi kuci ...ah da i kako se kad rasadjuje...hvala pozdrav
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 20:40
Nisi napisala u što je posađena Tuja u rasadniku. Kakav je to rasadnik ? Dali imaju vlastitu proizvodnju ili su preprodavači ?
Ako je Tuja posađena u plastičnom kontejneru što je česti slučaj (recimo MBM Lučko). U tom je slučaju bolje tu istu biljku što prije presaditi iz kontejnera u zemlju. Prilikom sadnje moraš uvažiti nekoliko osnovnih pravila o presađivanju.
Ako kupuješ u rasadniku koji ima vlastitu proizvodnju i prilikom kupnje baliraju korijen biljke, tada je idealno vrijeme za presađivanje Listopad, Studeni u stvari sve dok temperature ne padnu ispod nule.
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 21:13
oinus biljka je u preprodaji koliko znam nemaju svoj rasadnik a posadjena je u plasticnu saksiju kao i bilo koji drugi cvijet...ja sam se pogresno izrazila nije tipicni rasadnik nego prodaja na veliko...kakav je korijen pojma nemam a kazem ti da je u obicnoj saksiji...a i ne znam oja su to pravila o presadjivanju a sto se tice doba znaci moram ipak cekati jesen pa onda kupiti ...molim te da mi napises kako da to presadim u kakvu zemlju na suncano mjesto sa ili bez djubriva...hvala ti sto si tako azuran-azurna
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 22:09


Thuja orientalis „Aurea“ – kod mene su treću godinu. Sada su visoke oko 80 cm.
Na vrh
poznanovec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje poznanovec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 21:31
 danas sam kupil par čempresa posađenih u tegle(bila rasprodaja)visine 2-2,5 metara, u dobrom su stanju i sad znam da se sade u proljeće ili jesen. kaj bi bilio ak ih sad posadim?

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 22:19
Ako su u teglama možeš posditi, samo redovito zalijevaj.
Na vrh
poznanovec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje poznanovec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 12:58
za te moje čemprese bi još pital za prihranu, s ćime, koliko često i kada ?

fala na odgovorima !!!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 08:06
ima za kupiti gnojivo za četinjače, pronjuškaj malo po trgovačkim centrima.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 08:28
Možda baš ovo nije pravo mjesto ali lijepo molim nekoga za savjet ili ideju. Što bi bilo efektno i lijepo posaditi uz thuju "Danicu"? Mislim na nešto cvatuće bilo da se radi o trajnici ili jednogodišnjoj biljci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,140 sekundi.