Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pomoć sa nametnicima i stetnicima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pomoć sa nametnicima i stetnicima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
ribar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 11:29
Moze li mi neko strucan pomoci , imamo   njivu   pored kuce   ,na jednoj polovini je   zemlja dobra ali na drugoj ne ,sva je nekako supljikava i puna   mrava i nekih crvenih buba koje se po tri cetiri kace jedna   za drugu ,napadaju    zelje   ,rotkvice   i rikulu   pa su   im listovi izbuseni ko   svic.sir
inace   sve sto posadim ili   posijem na taj dio   slabo nice .
Moze limi neko pomoci strucnim   savjetom kako   poboljsati   zemljiste    i unistiti   insekte ali bez   hemikalija ako je moguce.

Hvala   unaprijed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 20:08
Iako u mnogim knjigama o cvijeću piše da lisne uši ne vole lavandu i da ju treba saditi uz ruže kako bi se riješili lisnih uši u praksi to baš i nije tako što možete vidjeti na slici.
Ruže su mi uz lavandu ali to ništa ne pomaže.










Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 16:37
Znam da još nije sezona, ali...

Protiv lisnih uši je, navodno, dobro posaditi dragoljub uz biljke koje želimo zaštititi. Nisam isprobala. 
Kod mene je upalilo špricanje ruže penjačice nesoljenom vodom u kojoj se kuhao krumpir u ljusci. Špricati po potrebi, više dana za redom, dok ne vidite da su uši nestale.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.