Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija Bignonia???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija Bignonia???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Identifikacija Bignonia???
    Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 18:30
Ovu sam biljku kupila kao Bignoniu capreolatu i nisam puno obraćala pažnju na nju dok nije procvjetala. Sad vidim da capreolata sigurno nije: cvijet je ružičasti sa tamnijim vratom, malo dlakavim, vrlo sličan pandoreinom ali u pola manji (dužina vrata oko 2 cm, promjer cvijeta oko 3 cm), listovi su najsličniji pandorei, po veličini, obliku i rasporedu : na lisnoj peteljci su 4 ( po 2) nasuprotne liske i jedna liska na vrhu. Osim toga za B. capreolatu, cvjeta u nevrijeme, sad, ljeti.
Googlala sam , ali bez uspjeha.
Ima li netko ovu biljku? Kako se zove?
Vjerovatno pripada porodici Bignonia.
















http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 19:24
Meni se čini da je to ili pandorea ili podranea.Imam ja i bignoniu,ima nekoliko pupoljčića,bumo vidli kakva bude kad procvjeta.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 19:32
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Meni se čini da je to ili pandorea ili podranea.Imam ja i bignoniu,ima nekoliko pupoljčića,bumo vidli kakva bude kad procvjeta.


Sigurno nije podranea ricasoliana. Imam je i njeno lišće je najsličnije tekominom.
Imam i pandoreu jasminoides i njoj najviše sliči  samo što kod ove nepoznate biljke cvjetići nemaju mirisa, puno su manji a i lišće je manje, ali istog oblika
Možda neki patuljak pandoree :-) ?

http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2010 u 14:10
Evo ih zajedno.
Na slikama lijevo je Pandorea jasminoides, stara, a desno je ova nova, privezana uz štap. Izgleda da je zaista Pandorea. Cvjetići su joj nešto manji, možda zato što je i biljka manja, ali ima razlike u boji vrata. Stara ima tamniji vrat a mlada svjetlii.

Usporedite:












http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.