Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - i ja bih pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


i ja bih pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:02
evo zgrade (ja sam na vrhu gdje se roba suši :))
 


Ažurirao alkemicar - 17 Listopad 2007 u 16:04
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:05
a ovo je dio vrta ispred kad gledam odozgo s desna...
 


Ažurirao alkemicar - 17 Listopad 2007 u 16:05
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:06

...ravno ispod ....

 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:06
... prema lijevo...
 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:07

Inače, ovo je slika zgrade kada smo tek uselili..

Sada su balkoni puni cvijeća :)

Samo još trebam pomoć oko vrta

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 16:46
a to bi uređivala sama ili bi sudjelovali i ostali stanari? Tj.je li to tvoj dio vrta koji možeš urediti kako ti hočeš? I kolike su dimenzije otprilike i kakvo bilje više voliš?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 18:31
Ja ću vjerojatno sama uređivati jer se ostalima ne da, osim možda ovoj jednoj susjedi, ali o tom po tom.
Zgrada je dvojna pa bih se ja orjentirala na ovaj dio što sam vam pokazala (isto toliko prostora ima ispred drugog dijela zgrade koji ipak ne bih dirala jer i ovamo ima dosta za pustiti mašti na volju)
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2007 u 19:48
ok,čekaj da malo razmislim....ako ne prije nabacim neke ideje sutra
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 20:29
 Evo kako je započeo moj projekt "balkon"...nadam se da će se ovo dvoje zbližiti i dobro slagati...ruža je penjačica - žuta i s njom je tamijan...
Tražim vaše mišljenje ( koje jako cijenim) i možda kakav savjet...


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:00
Iskreno Frida,ne znam hoće li uspjeti ova kombinacija.Nadam se da hoće no timijan je strašno robusan i guši sve oko sebe.Ako mu uvjeti budu odgovarali jako brzo će narasti i mogao bi gušiti ružu.Velim opet,ne znam,tako da me nemoj za riječ držati. Druga je stvar da je timijan puzeći i,ko što sam rekla ako uvjete ima,on pusti grane i preko 1metar tako da će ti se vući po podu.
Zašto oko ruže ne staviš maćuhice ili tako neke cvjetnice manje?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:19
 Htjela bi da on sakrije ovu kantu...a uvijek postoje škare...Malo me , istina strah za ružu, ali optimistična sam jer ovo ionako na balkonu ne bi trebalo biti veliko koliko bi na otvorenom prostoru moglo biti...pa eto, pokušat ću stvoriti neku patuljastu formu ... ako uspije nitko zadovoljniji od mene...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:29
Držim ti palčeve Frida.U stvari ako bude gušilo ružu lako timijan izvadiš i presadišsmile186
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 21:49
Ja bih poslušala Shashu. Ruži također treba dosta zemlje i mislim da je ova posuda premala za obadvije biljke, a pogotovo što je timijan jako robustan. Ako želiš sakriti teglu, mogla bi je staviti u neki ukrasni drveni sanduk. Mačuhice mi izgledaju kao zgodna kombinacija s ružom, pogotovo one mini iako ne bih imala ništa protiv tulipana ili nekih drugih lukovica koje cvatu u proljeće. Imaj na umu da će ruža procvasti nešto kasnije te ju je zgodno iskombinirati s proljetnicama pličeg i manje agresivnog korijenja.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2007 u 22:15
 smile42  morat ću onda izvaditi tamijan...
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 12:46
Ja imam vrt ispred kuće, širine otprilike 6 m, dužine oko 5m (samo nemojte tražiti slike). Sa sve tri strane ograđen je betonskom ogradom visine oko 1,5m.
E, sada većina cvijeća će biti uz ogradu. Na sredini će biti pokoji cvijetak, možda i poneki cvijet u pitaru npr.cycas. Sad ja vas pitam pošto ja ne bih sijala travu na središnjem dijelu (ne da mi se kositi), s čim bih ja mogla ispuniti taj dio, da li npr. neki šljunak s oblim kamenčićima i pokoja trajnica iz njega, ili imate li vi neku ideju?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 12:55
ne znam jesam li dobro shvatila....ne želiš uopće travnjak ?
 
ako je tako...onda je najbolje da staviš kamen za popločavanje...benkovački ili neki sl.
šljunak lijepo izgleda ali ipak ćeš imati posla oko toga jer će korov rasti osim ako ne staviš neke folije koje će ga spriječiti
 
a koliko sunca imaš uz ogradu...s obzirom na visinu zida ?
pripazi da izabereš vrste kojima to neće smetati
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 15:46
Sunca ima skoro cijeli dan, to je južna strana.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2008 u 16:00
ljiljana 3, pa recimo da je kod mene slična situacija, ali nije betonski zid, nego je žica sa živicom., a malo je veće od tvoga.
Ja imam neke ploče kao mozaik po sredini . To je staza koju ako se ne uređuje obraste trava.
Ako nećeš betonirati, svakako bi neke gotove ploče bile super za neki puteljak kroz vrt, ali sve to se mora podići na bar 10 cm, inače trava sve preuzima. Ako posadiš neke djeteline, ili recimo tratinčice umjesto trave, tamo nećeš morati kositi, a tratinčice će rasti i cvasti cjelu godinu. Ima još kojekakvih pokrivača tla što prekrasno izgledaju.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2008 u 08:00
Ljiljana,ne znam odakle si no raspitaj se gdje imate šljunčanu,gdje kupuju to kamenje  (mislim da se to zove"tucanac",onaj sitni bilje kamen)firme koje se bave time,uređenjem . Uglavnom,kupiš foliju i na nju staviš tak tzv.šljunak i ako dobro spojis foliju nebi smjela probijati trava.Folije imaš baš za tako nešto u svim vrtnim centrima no pogledaj rađe pod građevinskim materijalom.Tamo ima ,večinom bijele no tebi je svejedno,folije u metraži koja je puno jeftinija.
Da tu ,na šljunku,nešto sadiš trebala bi  na tom mjestu zarezati foliju,to znaš,logično je,no onda će ti s vremenom početi trava nicati.
Pogledaj na temi"slike gradova" grad Ilok.Meni je ono fenomenalno što su tamo napravili.Naime,cvijeće su posadili u velike tegle od terakote i to postavili po travi.Stvarno prekrasno izgleda.
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 23:18
Ljiljana3, evo ja imam jedan takav vrt 6X5 i ja sam ga podjelila stazama i zidićima (moj ima nagib) i dobila sam dvije velike jerule i one su pune cvijeća, mali plato za klupu ili ili nešto drugo, malo kamenja i malo žala, cikas i sekulenti u kamenim pitarma, u sredini mimoza koja još nije narasla, forzicija, lavanda, gazanije i živica od ružmarina.

Evo ti slike pa možda dobiješ koju ideju





život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.