Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Grmovi - neznam im naziv
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Grmovi - neznam im naziv

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:12
Drugo nemogu otvoriti pa ne vidim kaj je !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 18:32
Molim , ako netko zna kako se zove ovaj grm ? Nikako da saznam njegovo ime... Hvala na trudu. Saznala sam. Zove se polygonum


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
*hAnA* View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *hAnA* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 17:12
Pozdrav,
 
evo prije nekih tjedan dana donesla sam mladicu nekog grmlja, mislim da je zimzeleno, ima sitno jajoliko lišće i trnje kao ruža i žute bobice ( ova moja ne, već velika od koje sam uzela ) uglavnom neznam kaj je ni kak se zove, ali još veći problem je kaj kad sam ju posadila bila je malo obješena na krajevima, pa se ispravila kroz par dana, a sad su se opet objesile mlade grane na vrhovima ConfusedShocked sliku bum stavila, al toga ima po gradu grmlja, mislim da će netko skužit koja je.... kaj da radim??? da pustim pa kaj bude?!
 
hvala unaprijedSmile
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 17:18
Možda je vatreni trn ili piracantha?Pomogla bi slika.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
*hAnA* View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *hAnA* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 17:22
je to je vatreni trn, žutih bobica !! LOLBig%20smile
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 14:13
Ne znam koja je ovo vrsta zimzelenog grma.

Sada cvjeta malim, bijelim cvjetićima, izgledaju kao zvončići sa četiri latice. Smješteni su odmah iznad lista na malom izboju. Svaki zvončić ima svoju viseću stapkicu. Grm se može orezivati kao živica i sada se prolazeći pored njega širi predivan miris.
Listovi su manji od lovor-višnje. Sa lica imaju bijele točkice, a naličje im je bijelo poput cvijeta.
Znalci pomagajte. Hvala.



Da ne spada možda u Osmanthus fragrans?

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 15:23
mislim da ti je trava identificirao na temi o sarococci kao elaeangus x ebbingei

http://www.pendernursery.com/Catalog/Detail/elaeagnusxebbingei.html
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 11:20
Hvala natalija,

                i  smile78
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 13:38
Originalno poslano od člana zeleni_2 zeleni_2 napisao:

i nadalje-
da, kurika ili Euonymus
ovo su eunimusi ili ??


http://www.mobot.org/gardeninghelp/images/low/C206-0628050cs.jpg
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 01:30
Silvy, taj grm imam  i ja: zove se Lažni lovor (Eleagnus ebbingei), kao što ti je i natalija već napisala (ovo je moj, ako želiš pogledati:
 
Dosta ga ima na Krku u gradu Krku, pa kad budeš tamo, možeš uživati gledajući ga rezanog kao živicu. Vidjela sam kako izgleda kao visoki grm, ustvari više kao stablo i oduševio me
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 02:06
Hvala moon,

voljela bi nabaviti i žuto-zeleni, kojeg sam vidjela na Pagu.

Eleagnus ebbingei



Predivno mirišu i na desetak metara.


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 19:50
Trebala si otkinuti reznice i riješila si problem.Ja imam klijance ali neznam dali će i oni biti ovako šatirani,jesu kao malo svjetliji ali nisu tako šareni.Možda još pokažu pravo lice.Mislim da sam ih vidio za kupiti u MBM-a.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 20:30
Silvy....taj žuto zeleni imaš  u Bauhausu na Kukuljanovu, a inače lažnog lovora imaš i u rasadniku na Škurinjama
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 08:29
Hvala trava, moon,
drugi put uzimam reznice Wink, ili kupujem ovog šarenog, jako mi je lijep.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 09:32
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Molim , ako netko zna kako se zove ovaj grm ? Nikako da saznam njegovo ime... Hvala na trudu. Saznala sam. Zove se polygonum


Polygonuma ima na stotine,ovo je Reynoutria japonica, jaaako gadan korov.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 10:18
Ovaj se zove polygonum cuspidatum ili fallopia japonica....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.