Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ružičasti Bagrem (Robinia Hispida)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ružičasti Bagrem (Robinia Hispida)

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ružičasti Bagrem (Robinia Hispida)
    Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 11:00
S obzirom da vidim da nitko ne piše ništa o ovom prekrasnom i mirišljavom drvetu odlučila sam sama otvoriti temu. Nemogu ga nigdje naći a sve slike koje vidim mi oduzimaju dah, pa molim ako netko ima ili zna di ima za kupit da mi kaže... bila bi jako zahvalna.....
vidjela sam da je svojedobno bio zasađen u Zadru al to mi nije baš usput....
Dobrodošle su i slikice Wink
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 09:54


eto, nadam se da je uspjelo...
Tena 28.3.2010
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 21:13
dina ma gdje u zadru?
pogledala sam sliku i stvarno je lijepo
možda ima sjeme koje bi se dalo skupiti pa probati posijatiWink
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 22:11
na netu ima članak o policajcima-zasadili su ga na proslavi dana policajaca-onda su ga i morali negdi nabaviti....  a znajući njih nisu išli dalekoLOL
kaj se tiče sjemena mislim da je to neki križanac il nešto, ne znam dal bi uspjelo, uostalom, meni sigurno nebi niklo, Disapprove nikad i nije....
navodno prekrasno miriše....
Tena 28.3.2010
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 09:24
Natalija,neznam za taj novoposađeni,ali ovaj je u onom dvorištu kraj suda.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 11:11
Pročitala sam da ne miriši, da treba sunčano mjesto koje je zaštićeno od vjetra (grane su krhke i kod jačeg vjetra se lako oštete).
Ima plitak korjen iz kojeg uokolo izbijaju mladice.
Nema trnje, grančice su joj obrasle dlačicama, izraste najviše do 3 metra u obliku grma ili manjeg drvca (gledajući ovu prethodnu sliku pitam se da li je to onda ista vrsta).
Raste u propusnom, lagano kiselom do alkalnom, umjereno hranjivom, pjeskovito - ilovastom tlu. Dosta dobro podnosi sušnije periode, sol, gradsku zagađenost, suhoću zraka, visoke temperature. Podnosi našu kontinentalnu zimu (do zone 6a).
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 08:26
Jako lijepo izgleda ali ja ga nigdje ne vidjeh kod nas! Unhappy
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:15
Možete pogledat i pod nazivom - Robinia pseudoacacia 'Purple Robe'
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 23:26
R.hispida i R.pseudoakacia su dvije različite vrste,a Purple robe je varijetet potonjeg,jedan takav je posađen prekoputa ulaza u zadarsku bolnicu(ulaz kod rodilišta).R.hispidu trenutno možete vidjeti u baumaxu,odlikuje se sitnim tankim trnjem po grančicama.Sadnica je proizvedena kalemljenjem na R.pseudoakaciju.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 22:39
Vidjela sam samo jako velike biljke a to nebih. Ima li gdje malih, jeste li ih negdje snimili Smile
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 23:26
Jedna iz Slovenije, snimljena prošle godine
 
Rijeka

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 09:49
Kod mene u dvorištu raste jedna robinia, za sada još mala jer je nedavno posađena. Ovo joj je drugo cvjetanje. Cvjetovi pomalo opadaju a nigdje ne vidim da formira sjeme....




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,199 sekundi.