Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 434445
Korisnik
Poruka
stefan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:34
Originalno poslano od člana Rokolina Rokolina napisao:

ajme vaše su predivne ... moji prvi "mačići" .. vidjet ćemo šta će od toga bit. prekjučer napravljene, danas malo očetkane i vraćene u najlončić na spavanje



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Svibanj 2014
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:35
Lijep pozdrav,  baš su predivne Clap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 14:53
Društvo, moram reći da sam detaljno iščitala cijelu temu. Iskreno se divim svim vašim radovima, jedan je ljepši od drugog. smile55
Odluka je pala (kako se kaže: nije teško žabu u vodu natjerati... LOL) i bacam se na izradu teglica od papircementa, za početak. Ovo sve su odlične ideje kako s malo potrošenog novca, uz dodatak mašte i truda, doći do prekrasnih ukrasnih teglica. 
Na vrh
Martuša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Studeni 2014
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Martuša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2014 u 15:32
Pozdrav svima!

Nova sam ovdje, pročitala sam dosta postova i odlučila pokušati. Lani je bio bezuspješan pokušaj jer mi je mm u smjesu stavio vode tako da nisam mogla ništa skupiti na hrpu oko kalupa.
Htjela bih napraviti posudu koja će što više sličiti kamenu. Imam bijeli cement. Zato mislim da bih trebala ići na verziju s papirom.
Koji papir je najbolji, novinski ili obični papir za printanje (da li se ovaj uopće uspije raspasti kako treba?)
Da li kalup oblažete iznutra ili izvana?

Vidjela sam na prethodnim postovima odlične posude od čini mi se Hoye koje mi izgledaju nemoguće za odvajanje od kalupa.
Ja zadnji put nisam uspjela odvojiti kalup
Na vrh
Gricko123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2015
Lokacija: Petrinja
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricko123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 10:11
Lijepi pozdrav!

Činilo mi se da je 45 stranica previše za proučiti....svojim radovima i savjetima učinili ste da vrijeme postane nebitno.Dakle,uživanju nema kraja,a ja sam definitivno narasla sama u svojim očima jer sam stvaaaarno sve pročitala.Toliko detaljnih objašnjenja(po nekoliko puta),slika,savjeta,pozitivnih kritika....od dvije lijeve ruke načine idealan par da se napravi nešto čemu će se diviti svatko tko zaviri u ove silne stranice.Već duže vrijeme ne vidim nove radove.....molim Vas,probudite se,pustite muziku i napravite puuuno sviđalica za proljeće.Potaknuta svim ovime što sam ranije napisala(dakle,Vama )odlučno krećem u borbu sa hypertufom.....

smile141
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2015 u 17:08
Jel može ovako .. ista mjera papira..mjera zemlj..mjera bijelog cimenta..mjera vlakana...par cepova tekucine za nepropusnost...to sve imam spremno ??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 16:00
Ima li ko odgovorittttt ...falaaaa
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2015 u 21:03
Znači 3 lista papira potrgati na trake, namočiti u vodu

- Miksati 10 - 15 min

- Prebaciti u posudu sa rupama, zbog cijeđenja

- Ostaviti da prenoći

- Uzeti 6 mjerica namočenih novina, 6 mjerica bjelog cementa

- Mješati i nakon tog imamo 2-3 sata za oblikovanje

- Kalup namazati čarlijem

- Oblikovati od dna prema gore

- Da se suši 24 sata ili duže

- Kad je suho brusiti rubove

- Na kraju kolorirati ili namazati tresetom i mahovinom

------------------------

Još jedna mjera

1/3 pjesak
1/3 cement
1/3 treset
može i pigment boja

----------------------
---------------

Ovo gore su ti neke mjere iz starih postova. Mislim da moraš pokušati pa vidjeti kako će funkcionirati i dati se oblikovati.

Javi kakva je čvrstoća.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2015 u 22:24
Evo još nekih mjera iz nekih starih postova.

1.  Otprilike mjera za smjesu bi bila, ali se nemora točno držati toga. Može se priupitati kakav zidar za savjet. Takođe u smjesu bi moglo ići i nekakvo ljepilo za pločice ili slično da bude čvršće. Ubacivanje armature dodatno će ojačati posudu, može se ubaciti kakvi stari komadi plastike ( kašete) ili metala.

3 mjerice pjeska
3 mjerice najobičnijeg cementa
4 mjerice finog treseta

Ovo se zamuti sa vodom do gustine da se može oblikovati, ne smije biti prerjetko.

2.  Ovo je recept za velike posude da bi bile lakše po težini

1 mjerica portland cementa
1.5 mjerica treseta
1.5 mjerica perlita
šaka ojačivača ( metalna vlakna)
voda
boja za cement po želji

3. Ova smjesa se može koristiti i za nagazne ploče u vrtu

1 mjera portland cementa
2 mjere treseta
1 dio pjeska
šaka ojačivača ( vlakna )
voda
ako se želi boja za cement

Budite sigurni da koristite obični cement tj portland, a ne one gdje se doda voda predbeton mješavine. Te mješavine sadrže dodatke i nemaju dovoljno cementa.

4.
3, 5 djela cementa portland
2 mjere pjeska
2,5 mjere treseta

Iz treseta odstraniti sve krupne djelove, i mješati sve dok se više ne vide treset ili pjesak
-----
Prije početka rada zaštitite površine sa najlonom.

Kao kalupi mogu poslužiti banjice i slično. Važno je napraviti kod modeliranja rupu za odvod.
Može se koristiti dvije posude manja i veća, manja se utisne u smjesu koja se nalazi u velikoj posudi i tako se oblikuje žardinjera.

Može se okrenuti posuda naopako te lijepiti i modelirati na vanjsku stranu smjesa.

Debljina zida ne bi trebala biti tanja od 3 cm, što je veća posuda deblji zidovi. Sušenje traje 3 ili više dana na prozračnom.
Mora biti u hladu i danima poljevajte vodom  kreaciju dok se ne osuši.

Vanjsku stranu možete grubo oblikovati metalnom četkom ili nacrtati neku željenu kreaciju.

Ako ste koristili vlakna za ojačavanje uzmite plamenik i spalite površinu gdje se vide vlakna, naravno kad je već suha.

Poslije možete potaknuti rast mahovine.

Prije sadnje biljke pomješajte 10% octa i 90 % vode te prelijte preko površine i pustite da se suši.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2016 u 21:50
http://www.prenosimo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13083&Itemid=2

Jedinstvene saksije za cveće su definitivno "in" ove sezone. Ove izgledaju kao par šaka iz kojih raste cveće. A mi ćemo vam pokazati kako da napravite ovu fantastičnu baštensku dekoraciju sami.

Treba vam:

- Gumene rukavice

- Cement

- Voda

- Mistrija

Prvo, izmešajte cement kao što piše na uputstvu.

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!

Zatim sipajte cement u gumene rukavice. Budite sigurni da nije ostalo vazduha u rukavicama - naročito u prstima.

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!

Zatim formirajte prste onako kako želite, ali mi vam preporučujemo da ostavite šake otvorene kako biste mogli da stavite cveće unutra bez muke.

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!

Cement mora da se osuši kako bi vaše sveže napravljene šake mogle lepo da se stvrdnu. Kada su jednom dovoljno čvrste, isecite rukavice sa njih i pažljivo sklonite gumu, odnosno lateks sa cementa.

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!

Predlog: Ukoliko je ostalo nekih vlažnih delova, šaka mora da se osuši još malo kako se cement ne bi rasturio pri povlačenju lateksa.

I na kraju vaš projekat je gotov. Možda šake deluju pomalo jezivo, ipak će biti sjajna dekoracija sa nekim biljkama i zemljom.

 

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!

Kako biste im dali još realniji izgled, možete da oblikujete cement na takav način da izgleda kao na slici ispod.

(VIDEO) SIPAO JE CEMENT U GUMENE RUKAVICE: Dva dana kasnije - ova ideja za dekoraciju obara s nogu!
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2016 u 22:24
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2018 u 10:02
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2018 u 10:04
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2018 u 16:53
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 434445
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.