Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Planika maginja - Arbutus Unedo L.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Planika maginja - Arbutus Unedo L.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 11:52
Ovo  nisam nikada vidjela.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 09:03
Imam planiku , kupila sam ju pred mjesec i pol za svoj zimski vrt u nastajanju. Sad me zanima nakon koliko vrenema ona cvate i donosi plod?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 17:30
danas sam u Kaliji vidjela Arbutus Unredo na akciji i bez obzira što već imam jednu kupila sam si još jednu. Prijašnja cijena je bila 71.50 kn, sada je 50% na sniženju i platila sam ju 35,75 kuna. Biljka je visine do 60 cm i lijepo razgranata.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 22:02
blago tebi...ja nemam kaliju nigdje blizu...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 00:23
Imam i ja jednu planiku u novom vrtu. Nije velika, ali lijepo raste..Još nije cvjetala, mlada je, možda će ove godine...Nedavno sam šetala uz more u Selcu i vidijela sam dosta planika u cvatu...pa eto pogledajte...







sutra je novi dan
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:35
Manjiga cvate i ima plod istovremeno, prekrasno ih je vidjeti. Ja sam danas jednu mladu izgulila u prirodi i posadila u pitar, već sam nekoliko puta presađivala direktno u zemlju i nije išlo. 
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2013 u 22:02
Plod i cvijet zajedno

život je more
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 10:47
...baš zanimljivo izgleda istovremeno sa cvijetom i plodomSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2013 u 21:15
Divna je ja je obožavam! Okus joj je fini a cijela biljka je dekorativna.
 
Lantana još pamtim onu kod tebe u Bolu Smile
 
Imam je i ja zahvaljujući našoj  teti Đurđici Heart
Rijeka

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 02:04
Malo osvježavam temu jer se moram pohvaliti da sam danas vidijela prve cvijetove na mojoj planiki.Big smileBig smile  Nisam još slikala ali hoću ovih dana. U vrtu je i lijepo je izrasla za godinu dana,  kupljena je iz istih izvora kao i Mirina..
sutra je novi dan
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 11:40
Moja još nije cvala draga Jagoda.
Rijeka

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 16:15
cek ovo se prodaje? :D 
kod mene na moru je doslovce svaki drugi grm u sikari maginja, ili meginja kako tamo kazu. nisam ju probala tu nositi jer sam iskreno mislila da je korov. plod je ok, ali meni nekako fali okusa, iako ovi dolje kazu da je ok za djemove i sokove. kad bum isla dolje budem pocupala mladih pa podijelim tu
velika gorica
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 01:31
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

cek ovo se prodaje? :D 
kod mene na moru je doslovce svaki drugi grm u sikari maginja, ili meginja kako tamo kazu. nisam ju probala tu nositi jer sam iskreno mislila da je korov. plod je ok, ali meni nekako fali okusa, iako ovi dolje kazu da je ok za djemove i sokove. kad bum isla dolje budem pocupala mladih pa podijelim tu


Wolfsbane istina je da planika raste na divlje u Dalmaciji, po otocima a ima je i u nekim dijelovima Istre. Ja sam dobila nekoliko sadnica tako iz prirode, ali ni jedna se nije ulovila. Takvo iskustvo ima i Lantana. Izgleda da joj ne odgovara kad se je čupa iz prirode. WinkWink Mira i ja kupile smo od gospođe sa Krka i sad nam lijepo rastu naše planike....Big smileBig smile
sutra je novi dan
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 20:10
Nakon 4-5 g. i moja planika dala plod prošle g.
Sada je u cvatu.

One planike sa prijašnjih slika preživjele i onu veliku smrzavicu od tjedan dana 2012. (cca - 6) uz veliku buru.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.