Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Dario46 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Rujan 2013
Lokacija: Požega
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dario46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 23:22
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 11:55
Dario, sve odgovore i komentare si dobio na HBF-u. To bonsai nije, ali ti ga možeš i tako nazvati ako te veseli. Meni osobno ta biljka uopće nije lijepa iako ima puno obožavatelja. Dakle, opet važi ono pravilo, da se o ukusima ne raspravlja.
Inače , o ginksengu imaš po netu podosta pisanog materijala, pa si prouči.
Ja imam jednog benjamina kojeg svako malo reckam, pokušavam ga "sniziti" i od njega dobiti bonsai. Nije uopće jednostavno, ali patim se, pa kako bude.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Dario46 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Rujan 2013
Lokacija: Požega
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dario46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 12:52
Ok! Hvala...
Na vrh
roserbud View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2015
Lokacija: Banja Luka
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roserbud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2015 u 13:33
Pozdrav svimaaa :)

Imam problem sa ficusom...naime, dobila sam ga prije nekoliko mjeseci na poklon i brinula sam o njemu po uputstvu (cesto prskanje, umjereno zalijevanje, na mjestu je gdje ima svjetlosti ali nije izlozeno suncu, grijanju i sl. Ali nako samo par dana lisce je pocelo da opada i sad je ostalo svega par listova koji se drže :)

Takodje, primjetila sam da se zemlja, u kojoj je zasadjen, nekako osjeti na budj. Moram napomenuti da je saksija porculanska ukrasna(u kojoj je stigao) i nema rupicu na dnu tako da pretpostavljam da je losa drenaza.

Sad me interesuje kako da ga spasim? 
Gdje da nadjem glinenu saksiju sa rupicama?
Koju zemlju da kupim? 
Gdej ima kupiti glinenih kuglica (cula sam da su dobre za odrzavanje vlage u saksiji)?
Sta mi preporucujete?

Na vrh
Bioman View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2018
Lokacija: Split, Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bioman Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2018 u 12:56
LJudi poceo mi se fikus susiti, otpadaju listovi i dobivaju nekakve crne tockice. Ima svijetlo zelenih listova pri vrhu, ali tamnozeleni svi otpali, nazalost. Sta s njim raditi? Ima li mu pomoci?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 2,402 sekundi.