Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ganoderma lucidum - hrastova sjajnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ganoderma lucidum - hrastova sjajnica

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ganoderma lucidum - hrastova sjajnica
    Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 04:50
Molim iskusne, a osobito jagodu, da mi date savjet.

Ubrao sam nekoliko hrastovih sjajnica, pa me zanima da li je mogu pripremiti ovako svježu i na koji način.

Hvala svima unaprijed.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2010 u 15:06
Puno sam guglao o ovoj gljivi i naišao na jako puno podataka. Vidim da je postavljn oglas za prodaju ove gljive pa radi opreznosti dajem link gdje piše da i SJAJNICA MOŽE BITI OTROVNA, ako j drvo pokraj nje kontaminirano, a kako znati da je kontaminirano, ne znam, ali znam da ima vas koji znate pa se pridružite radi drugih koji mogu stradati.

Evo linka: http://www.ganoderma-for-health.com/ganoderma-cultivation.html

Ja moje bacio poslije ove info. Sigurno je sigurno. Treba uzgojiti svoje pa miran.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 19:14
Želio bi podjeliti ovdje informaciju o procesu iscjeljenja upotrebom ganoderme lucidum i tako se spriječe neželjene odluke koje se radi ne informiranosti donesu.

Prije odluke uzimanja ganoderme (hrastove sjajnice)treba znati da ona ima faze i prva faza je tzv njeno skaniranje i tada se javljaju simptomi nama znanih ili neznanih bolesti, samo što je razlika što tada te simptoe treba pretrpiti jer su reakcija na ganoderu i ona istjeruje bolest u to trenu. U slučaju velike i burne reakcije, poći u doktora radi smanjenja reakcije i amanjiti dozu ganoderme, ali ne prestati je uzimati jer onda ti simptomi nisu posljednji, nego se bolest ponovo vraća.
Dalje, ona čisti ogranizam od toxina itd...

Za detaljne upute, vidjeti ovaj link na engleskom jeziku...ovo sam podjelio što je najbitnije na hrvatskom radi onih koji ne znaju engleski.
Usput da kažem da sam jako razočaran sa svima vama koji znate o ovim stvarima, a znam da znate jer sam vidio slike gdje ste brali ganodermu i da to niste bili u stanju podjeliti ovjde da se ljudi ne muče u neznanju...

Evo linka. Proces je opisan pri dnu bloga. Označen je sa brojevima od 1 do 5.

http://ganoderma.blogspot.com/
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2011 u 09:05
......nemoj  biti  razocaran  sa  ljudima,  pogotovo  ne  ovima  na  forumu......jos  na    Staru  godinu....glavu  gore  i   mislimo  pozitivnoThumbs%20Up.....
...na  forumu ima  puuuno  predivnih  ljudi koji  ce  ti  postom  poslati  bezbroj  sadnica,  sjemenaka,  grancica ,  pomoc  svojim  znanjem,  cisto  iz  prijateljstva  ,   bez  interesa.....
 
....ne vjerujem  da  neko  puno  zna  o toj  gljivi.....ja pojma nemam i prvi  put sam  je  vidila na  tvojim  slikama  i onda  se  informirala   o  tome  da  je  ljekovita....osobno  ne  volim  nikakve  detoksikacije  organizma.....sve  su  to  agresivne  i  opasne  metode.....najbolja  detoksikacija  je  lagana  ,  dalmatinska  prehrana....puno  zelenila,  po  mogucnosti  eko  uzgoj  ili  ubranog  divljeg   bilja,  puno  ribe  ,   voca  i  kretanja  ili neke  gimnastike .....
 
....pozzzz i   sve   najbolje  u  Novoj  godini....  
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2011 u 13:59
Bog manči, sve najbolje i tebi. Nadam se da je tako kako pišeš, mada mi tako ne izgleda.
Iz iskustva znam kako je nekome tko je desperan u potrazi za lijekom i vjeruj mi, ne mari on o tome jeli agresivan ili nije jer su u pitanju mjeseci, a kada su mjeseci u pitanju, pa čak i godine, onda takvima treba, što prije točna informacija i detaljna uputstva.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 17:27

Da oživim temu...

Jagoda se ne javlja na ovu temu pa bi je molili da nam nešto kaže ukoliko zna ili da prodiskutira sa svojim gljivarima.
Danas su mi spomenuli da ovu gljivu treba probati, navodno je jako ljekovita a ovo sam našla na internetu:
http://www.ganoderma-lucidum.info/
Na vrh
boka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 08:05

Evo moj mali doprinos na ovu temu. Istraživala sam i nisam baš buno pamatnija ali ipak veseli. Pronašla sam slijedeće:

GANODERMA LUCIDUM - REISHI

 Možda najveca potencijalna lekovita korist je njegova mogucnost da jaca imuni sistem ljudskog organizma. Reishi - Ganoderma Lucidum sadrži visoku koncentraciju organskog Germanijuma, polisaharide i tripertene. Ove aktivne komponente dokazano jacaju naš imuni sistem. Konzumiranje Reishi gljive vode racuna o preventivi i povecavaju imunitet. Reishi gljive imaju veoma široku primenu. Prema tradicionalnoj kineskoj medicini Ganoderma lucidum pomaže u boljem funkcionisanju i služi za tretiranje bolesti pet kljucnih organa kod ljudi - srce, pluca, jetra, pankreas i bubrezi. Ganoderma lucidum se može koristiti za lecenje raznih bolesti ljudskog organizma ukljucujuci : respiratorna oboljenja, kardiovaskularna, digestivna, neurološka, endokrinološka oboljenja itd. Sve ove navedene bolesti a i mnoge druge Ganoderma uspešno leci zahvaljujuci najvažnijem efektu " podrška suštini  i obezbedjenju korena vitalnosti ljudskog organizma " - poboljšanjem imuniteta ljudskog organizma. Ganoderma gljive pomažu regulaciji celog telesnog mehanizma i metabolizma  - da osiguraju da svi organi rade normalno.

Pripremanje sušene pecurke Ganoderme Lucidum

Reiši - Ganoderma lucidum, je sigurno najpoznatija lekovita gljiva Dalekog istoka. U Kini i Japanu je upotrebljavaju oko 4000 godina. U Japanu je zovu Reiši, u Kini Lingci, kod nas se ponekad zove hrastova sjajnica. Stanovnik je šuma, uglavnom hrastovih. Drvenasta je i zbog toga se ne koristi za klasicno pripremanje jela, vec za spravljanje cajeva, tinktura ili supa. Reiši ima veliki broj razlicitih lekovitih komponenti, kao što su polisaharidi, alkaloidi, steroidi, triterpeni, nukleotidi? Sadrži i proteine, aminokiseline, vitamine, minerale i oligoelemente.

Najkvalitetnije se priprema kada je vec iseckana u listice kako je i pakovana u kutije od 100 grama

Kineska tradicionalna medicina preporucuje upotrebu 3-5 grama sušene Ganoderme dnevno za održavanje dobrog zdravstvenog stanja organizma i 10-12 grama za ozbiljna oboljenja. Ganodermu je najbolje konzumirati sa vitaminom C koji pomaže organizmu da bolje absorbuje lekovite sastojke gljive.
Ganoderma je drvenasta gljiva pa prema tome se priprema iskljucivo kuvanjem i potapanjem a cuva se na suvom mestu – nikako u frižideru.

Caj : Ganoderma caj je tradicionalan nacin pripremanja pecurke na dalekom istoku.
Nacin pripreme: Iseci Ganodermu na male komade, što manje to bolje, potopiti u vodu i ostaviti je preko noci. Kuvati je na slaboj vatri 30 min., nakon cega se može konzumirati.
Napitak pripremiti za najviše 3 dana, obavezno je držanje u frižideru a preporucuje se da se napitak zagreje pre kozumiranja. Preporucuje se konzumiranje pre jela osim za osobe sa stomacnim problemima koje bi trebalo da napitak koriste posle jela.
Napitak zaciniti medom i iscedenim limunovim sokom za bolji ukus napitka, nikako rafinisanim šecerom.

Tonik : Staviti 15 grama sušene Ganoderme u vino ili brandi i ostaviti 3-4 meseca da odstoji a najmanje 6 nedelja. Preporurucuje se konzumiranje jedne male cašice dnevno.

Supa : Dodati sušene komade Ganoderme supi ili corbi po vašem izboru i kuvati na laganoj vatri 1-3 sata a potom izvaditi komade Ganoderme iz supe.
Sušen komadi gljive Ganoderme se mogu kuvati najviše dva puta

 Djelovanje Ganoderme Lucidum na alergije i na upalne procese

Sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka antialergijsko dejstvo Ganoderme je bilo predmet istraživanja naucnika u Kini i Japanu. Istraživanja su pokazala da extrakt Ganoderme znacajno koci sve cetiri vrste alergijskih reakcija, ukljucujuci i pozitivne efekte protiv astme.

Istraživaci u zdravstveno naucnom centru na univerzitetu u Teksasu su našli da Ganoderma može efikasno da se koristi za tretiranje Konjuktivitisa, Bronhitisa, Reumatizma a da pritom znacajno poboljšava imuni sistem kod ljudi.

Znacajno je još napomenuti da je gljiva Ganoderma neotrovna, da može da se uzima svakodnevno bez ikakvih neželjenih dejstava.
Kada se konzumira u preporucenim kolicinama Ganoderma vraca stanje organizma na normalno stanje. ona je imunomodulator – reguliše i “fino podešava “ imuni sistem.

 Djelovanje gljive Ganoderme Lucidum na tumor
Glavni uzrok razvoja tumora kod ljudi je slab telesni imunitet. Najbolji efekat u borbi protiv tumora Ganoderma Lucidum postiže regulacijom i aktivacijom imunog sistema, narocito povecavanjem telesnog imuniteta - povecavanjem sposobnosti samoodbrane ljudskog organizma protiv tumora.

Ganoderma Lucidum sadrži visoku koncentraciju organskog Germanijuma, Polisaharide i Tripertene. Ove aktivne komponente dokazano jacaju naše imunološke celije i poboljšavaju naš imuni sistem.
Najveci deo istraživanja antitumornih efekata gljiva sprovedena je u Japanu. U Istraživackom institutu Nacionalnog centra za rak u Tokiju, Ikekawa i saradnici ispitali su vec davne 1969. na miševima kojima su prethodno presadili sarkom 180, antitumorno delovanje ekstrakata jestivih gljiva, što su 5 godina kasnije potvrdili i proširili Hamuro i Chihara u zajednickom istraživanju toga instituta i poznate prehrambene kompanije Ajinomoto.
Gljive Ganoderma Lucidum zapravo preko svojih antitumornih jedinjenja pokrecu imunobiološke reakcije kojima organizam menja svoje funkcionisanje kako bi ozdravio. Od 1980. za takva je jedinjenja u upotrebi izraz "biomodulatori", odnosno "modifikatori biološkog odgovora”. Ta jedinjenja jacaju i/ili ponovno uspostavljaju imunološke funkcije organizma, kako one generalne, tako i specificni imunitet protiv tumora. Osim toga, ta jedinjenja koce razvoj tumornih celija, neposredno ih uništavaju, modifikuju tumorne celije, tako da ih odbrambeni sistem organizma može lakše prepoznati kako bi ih uspešnije uništavao, a u nekim situacijama i ubrzavaju sazrevanje tumorskih celija, koje se time od malignih ponovno pretvaraju u benigne.

Ganoderma može biti korišcena kao dopuna za vreme hemoterapije i radioterapije za smanjenje neželjenog dejstvo kao što je zamor, gubitak apetita i rizik od infekcija. Takodje može smanjiti toxicne neželjene efekte i može ublažiti bolove za vreme hemoterapije i radioterapije narocito kod pacijenata koji su u krajnjoj fazi bolesti, za produžavanje njihovih života i poboljšanje kvaliteta života

 Djelovanje Ganoderme Lucidum na kardiovaskularni sistem

Vekovima je Ganoderma poznata kao kardiovaskularna biljka pa je tako rutinski prepisivana u staroj Kini i Japanu pacijentima sa “ bolovima u grudima “, sa stresom i/ili koronarno arterijskim oboljenjima. Kinski naucnici su našli da Ganoderma poboljšava krvotok i da sadrži kiseline tripertene koje snižavaju visok krvni pritisak, smanjuju holesterol i samim tim sprecavaju srcana oboljenja – infarkt.

Šestomesecna klinicka istraživanja na medicinskom fakultetu u Tokiju su pokazala da je skoro polovina od 53 pacijenta sa povecanim krvnim pritiskom imala znacajno sniženje krvnog pritiska posle uzimanja extrakta Ganoderme a slicne rezultate su dobili Kineski naucnici u svojim obimnim istraživanjima dejstva extrakta Ganoderme na pacijente sa visokim nivoom holesterola kod kojih je nivo holesterola znacajno opao posle samo 1-4 meseca svakodnevnog konzumiranja extrakta (kod 68% od 90 pacijenata).

Znacajno je još napomenuti da je gljiva Ganoderma neotrovna, da može da se uzima svakodnevno bez ikakvih neželjenih dejstava.
Kada se konzumira u preporucenim kolicinama Ganoderma vraca stanje organizma na normalno stanje. ona je imunomodulator – reguliše i “fino podešava “ imuni sistem.

Djelovanje Ganoderme Lucidum na imunoloski sistem

Možda najveca potencijalna lekovita korist je njegova mogucnost da jaca imuni sistem ljudskog organizma. Reishi - Ganoderma Lucidum sadrži visoku koncentraciju organskog Germanijuma, polisaharide i tripertene. Ove aktivne komponente dokazano jacaju naš imuni sistem. Konzumiranje Reishi gljive vode racuna o preventivi i povecavaju imunitet. Reishi gljive imaju veoma široku primenu. Prema tradicionalnoj kineskoj medicini Ganoderma lucidum pomaže u boljem funkcionisanju i služi za tretiranje bolesti pet kljucnih organa kod ljudi - srce, pluca, jetra, pankreas i bubrezi. Ganoderma lucidum se može koristiti za lecenje raznih bolesti ljudskog organizma ukljucujuci : respiratorna oboljenja, kardiovaskularna, digestivna, neurološka, endokrinološka oboljenja itd. Sve ove navedene bolesti a i mnoge druge Ganoderma uspešno leci zahvaljujuci najvažnijem efektu " podrška suštini  i obezbedjenju korena vitalnosti ljudskog organizma " - poboljšanjem imuniteta ljudskog organizma. Ganoderma gljive pomažu regulaciji celog telesnog mehanizma i metabolizma  - da osiguraju da svi organi rade normalno.

Nadam se da će nekome pomoći.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.