Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Melokaktus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Melokaktus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 12:46
Znat ćeš uskoro i ja sam kupila nešto što je Bešlić dobio pod imenom melocactus schwarzi ali i on sam kaže da nije nigdje našao ništa pod tim imenom ima već 4 malena kraj sebe što je isto čudno za melocactus te veličine.
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 16:30
to ti nije melač sa "cvijetnim izbojima" jer on  ne cvjeta dok ne dobije cefalium, ovo je vjerovatno jedan od echinopsis sp.
Na vrh
borzoj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje borzoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 16:34
ovaj sa slike nemože nikako imati "svoje male" sastrane jer još nije počeo ni cvjetati(a i neče još tako skoro dok ne dobije cefalium, strpljenja treba) "bebice" su vjerojatno od nekog kaktusa koji je cvjetao pokraj pa se je sjeme zasijalo okolo.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 16:46
Nije rastu iz njega pa valjda sam vidjela kad sam ga presađivala vidjela sam već na velikim melocactusima i to bez cefalija izdanke to može izazvati cijepljenje ako je bio do određene dobi na kalemu pa kasnije zakorijenjen.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 16:57
@borzoj, hvala na objašnjenju. Sumnjivo mi je bilo čim su se pojavili ti „pupovi“. Samo bio mi je sličan melokaktusu kao jaje jajetu a sada vidi više to nije melokaktus.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 18:05
Pinus malo sam švrljala po netu i vidim da su botaničari hrpu echinocactusa rasporedili u razne druge vrste tak da ko će znati. Moj bi mogao biti schatzlii ili conoideus teško je reči jer gotovo svugdje su slike odraslih biljaka.
Posađen je ju čistu lavu. Nek je on meni živ i zdrav.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 20:50
Narode, jeste meliće izneli van ? Ja još ne, mislim da je za njih još hladno preko noći, ha ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:03
Moji su vani.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:07
Moji su vani. Ima 2-3 tjedna. Trenutno je sigurno hladno za njih. Jučer je bilo ujutro  samo +6. Navečer unesem samo adeniume, ostalo puštam vani. Što bude, bude.

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 19:39
ne još moji su još unutra na prozoru
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2017 u 19:03
lijep pozdrav svima... ima li netkko iskustva sa sijanjem Melocactusa? imam čahure sa sjemenjem friske.. kak dugo moze jos sjeme stajat unutra? dal mogu pricekat sa sijanjem do pocetka marta? hvala puno na savjetu i podjeli iskustva :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.