Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomoć kod odabira ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomoć kod odabira ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 09:43
goran44, ja bi ti savjetovala ili penjačicu ili rambler ružu ( traži onu koja cvjeta par puta u sezoni ), a pored ruže možeš posaditi i jedan clematis ( oni super pašu s ružama penjačicama ).

Traži takve ruže koje brzo obnavljaju cvatnju, cvatu više puta, a i preporučila bi ti da uzmeš takve kojima ne smeta kiša ( mislim cvijetu ), jer se neke nakon kiše odmah otruse, pazi kakve uzimaš i što se tiče visine, jer ih danas ima jako puno različitih.
E, sad, ovisi što ti se sviđa, ima koje imaju po jedan cvijet na stapci a ima i takvih koje imaju cvijetove u grozdovima....

Preporuka za vrtlariju Horvat ( Zagreb, malo su skuplji ) i Virag ( Ludbreg ).

Možeš i posaditi neku od lonicera ( to nije gajtruža ali je penjačica ), ili više njih različitih boja- jako brzo rastu, odmah cvjetaju, a mirišuuuu....
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:47
Originalno poslano od člana goran44 goran44 napisao:

Trebao bi prekriti zid od susjedove garaže koji mi gleda u dvorište i nisam siguran koju bi ružu posadio pored zida...

Ako želiš baš prekriti zid, onda ti to niti jedna ruža neće napraviti jer ni jedna baš toliko gusto nema grane i lišće.
Zid najbolje prekriva Parthenocissus - lozica (u jesen ima prekrasno crveno lišće), Hedera - bršljan ili Clematis montana - ranocvatuća pavitina. To bi mogao postaviti na mrežu od drvenih letvica (ne na zid), a onda bi ispred mogao posaditi i neke ruže penjačice. Preporučujem bijelu ružu jednostavnog cvata, ali izuzetno obilne cvatnje: Sally Holmes.
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:13
Prošle godine sam posadio ružičnjak i primjetio da i čajevke rastu kao i grmolike, tj. više cvijetova na jednoj stapci dok sam ja mislio da će imati samo jedan cvijet.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 10:24
igy vjerovatno si pogrijesio jer je to osnovna karakteristika po kojoj se raspoznaju cajevke od floribundi.....mozda je doslo do zabune kod kupnje, mozda kod sadnje....ne znam, ali cajevke imaju jedan cvijet na duzoj stapci, te su vecinom (naglasavam vecinom, ima iznimki)  znatno vislje od floribundi koje nose po nekoliko cvjetova na stapci

bilo bi zgodno da ih u proljece poslikas, jer bi tako mogli prepoznati o kojoj se ruzi radi...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 18:12
Originalno poslano od člana igy81 igy81 napisao:

Prošle godine sam posadio ružičnjak i primjetio da i čajevke rastu kao i grmolike, tj. više cvijetova na jednoj stapci dok sam ja mislio da će imati samo jedan cvijet.

Hibridne čajevke imaju podgrupe: vrtne hibridne čajevke i hibridne čajevke za rez (koje najčešće uzgajaju profesionalci). Vrtne hibridne čajevke često imaju na stabljici i nekoliko cvijetova.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:39
Istina Cimi, neki vrtlari vele cak da bi te pupoljke koji rastu po strani kod cajevki trebalo otkidati, tako da glavni pupoljak bude veci i ljepsi.
Kod kupnje ruza, u katalogu rasadnicara zna biti naznaceno koje ruze su pogodne za rez, a te cajevke najcesce imaju po jedan cvijet na stapci.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:54
Da Carol, isto kao kod krizantema. A i kod  hibridnih čajevki za rez postoje vrste koje su pogodne za uzgoj na otvorenom, a postoje i vrste koje su za uzgoj u plastenicima...
Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 19:54
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Istina Cimi, neki vrtlari vele cak da bi te pupoljke koji rastu po strani kod cajevki trebalo otkidati, tako da glavni pupoljak bude veci i ljepsi.
Kod kupnje ruza, u katalogu rasadnicara zna biti naznaceno koje ruze su pogodne za rez, a te cajevke najcesce imaju po jedan cvijet na stapci.


čajavke ruže pupoljci se moraju pokidati sa strane ima nekih izuzetaka koje su 1 klasa ali te ruže vrtlari ne prodaju nego koriste za cez i prodaju cvijecarima
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 07:34
Da li je netko kupovao ruže u ovim rasadnicima
http://www.ruzesimak.com
http://www.lisa-trgovina.com
kakva su vam iskustva  ?

Tražim bijele ruže, tipa floribunde. Kod Viraga ima samo Tchaikowski, jako je lijepa ali nije čisto bijela. Vidjela sam da postoji Iceberg kao floribunda ali ne znam gdje da ju nađem. Zna li netko  gdje ima bijelih floribundi (max 100 cm)?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2014 u 10:12
Ružu sam pronašla u rasadniku Simak, ali još uvijek su dobrodošla iskustva sa ovim proizvođačem, ako ih tko ima !
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.