Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jabuka - uši ili ....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jabuka - uši ili ....

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jabuka - uši ili ....
    Objavljeno: 02 Studeni 2007 u 21:09
Zna li netko što je to- saprofiti, uši ili nešto treče i kako se toga riješiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 14:28
jeli to samo na jednom mjestu ili po citavom stablu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 15:02
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

jeli to samo na jednom mjestu ili po citavom stablu

     Bilo je na jednom pa mi je jedan vočar rekao da su saprofiti i da se ne uznemiravam- i nisam pa je sad skoro po svim granama.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 15:58
trebalo bi o poljoprivrednim apotekama
da bude tecnost koja se razrijeđuje sa vodom i prska
po vockama protiv toga
ali moze ti i pomoci prh protiv zlatica
ali sacekaj vocare da vidimo sta ce ti oni reci
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:17
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

trebalo bi o poljoprivrednim apotekama
da bude tecnost koja se razrijeđuje sa vodom i prska
po vockama protiv toga
ali moze ti i pomoci prh protiv zlatica
ali sacekaj vocare da vidimo sta ce ti oni reci

              Mogla bi im i ponit grančicu ali ne bi ni došlo do ovakvog oblika da nisam slušala vočara (računam , to mu je struka , time se bavi , valjda on zna)
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:38
mozes i to samo svaka se bolest odmah sprijecava
ali....

mozda i nije nista strasno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 23:31
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:

Zna li netko što je to- saprofiti, uši ili nešto treče i kako se toga riješiti.
 
Koliko moje skromno znanje mi govori da su saprofiti neka vrsta gljivica i da su one ok,koliko ja znam hrane se odumrlim djelovima,samo nisam vidio nikad tako dlakave gljivice,ove se nisu brijale godinama.Po meni je to nešto drugo,moj savjet je odrezati grančicu i na Agron.fax,dio za voćarstvo pa upitati.Po meni je nešto treće


Ažurirao vepar - 04 Studeni 2007 u 15:51
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 00:37
 [/QUOTE]
 
Koliko moje skromno znanje mi govori da su saprofiti neka vrsta glivica i da su one ok,koliko ja znam hrane se odumrlim djelovima,samo nisam vidio nikad tako dlakave gljivice,ove se nisu brijale godinama.Po meni je to nešto drugo,moj savjet je odrezati grančicu i na Agron.fax,dio za voćarstv pa upitati.Po me3ni je nešto treće
[/QUOTE]
      I "gljivice " mi imaju osjetljivu kožu --suha, peče
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2007 u 17:30
 Otkidali grančicu , pokazali u poljoapoteci , vratili se s CRVENIM ULJEM , MM poprskao  pa kaj bu -bu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:53
evo da ne otvarm novu temu
imam i ja problem sa jabukom:





neka narančasta zrnca su u rupici na deblu a ima ih i na zemlji oko stabla

:(
Na vrh
žarko_đ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarko_đ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 20:31
Crv ušao u jabuku. Probaj mehanički uvući tanku žicu. Eventualno špricom ubrizgati insekticid kada se radi neko prskanje voća u precvetavanju.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 20:37
uf..jesmo čačkali smo i par dana su se pojavljivale nove rupice a sad jedno 5-6 dana nema novih...valjda smo ih zgnječili...nadam se 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 22:19
Možda da premažeš voćarskim voskom rane na jabuci...ima i fungicidno djelovanje i jabuka se prije oporavi...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.