Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zimski radovi 2011
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zimski radovi 2011

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 13:50
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Bravo Peka za uradak. Gdje se mogu nabaviti palete? Imam komposter napravljen od njih prije desetak godina, već su trule, trebala bi ih zamijeniti. Pitanje nije upućeno meni, ali da i ja dam svoj doprinos. Osim organskog otpada iz vrta stavljam i onaj iz kuhinje. Kuhane hrane malo ostane, ali je ne bacam u smeće nego na kompost i to samo biljinog porijekla, malo je izmješam sa zelenim otpadom. Onaj životinjskog porijekla privlači insekte i glodavce pa ga nije dobro stavljati. Npr. problem mi je kako adekvatno zbrinuti riblje glave i utrobu, ne mogu ih baciti u smeće, a u kompostu se nije  pokazalo dobro, kako god ih zatvorila u plastičnu vrećicu pa ih, koristeći iskustvo Indijanaca iz prašuma Amazone, zakopam u blizini ukrasnih grmova.
U poslijednje vrijeme malo je teže s paletama, jer ih više ne bacaju okolo samo tako. Znam da postoje dvije vrste: Euro-palete i one druge koje nisu Euro. Euro palete je teže naći jer ih oni koji ih imaju ne bacaju baš tako, nego ih koriste dok se ne raspadnu. A ove druge koje su drukčijih dimenzija lakše je naći. Ako poznate nekog tko bi ih se rado riješio... ne koštaju ništa.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 01:32
Hej Peka evo ti opet nešto o onoj ideji u vezi ugljena i plodnosti zemlje. Ako sam iz videa dobro skužila, paljeno drvo  zaliju vodom da ostane ugalj i ne pretvori se u pepeo. Ovo je budućnost mog vrtaWink

http://metro-portal.hr/terra-preta-superplodna-zemlja-iz-amazone/55773

http://www.youtube.com/watch?v=nQyRAHc7uhw&feature=player_embedded

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 15:33
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Hej Peka evo ti opet nešto o onoj ideji u vezi ugljena i plodnosti zemlje. Ako sam iz videa dobro skužila, paljeno drvo  zaliju vodom da ostane ugalj i ne pretvori se u pepeo. Ovo je budućnost mog vrtaWink

http://metro-portal.hr/terra-preta-superplodna-zemlja-iz-amazone/55773

http://www.youtube.com/watch?v=nQyRAHc7uhw&feature=player_embedded

Hvala Smrcko, upoznat sam s idejom i postupkom, ali do prakse još nisam došao. Traži materijala, pripreme, vremena, posvećenosti baš tome, što do danas nisam mogao. Jedan naš poznanik sa granice Nizozemske i Njemačke specijalizirao se za to i već godinama tako obogaćuje svoj voćnjak.
To je isto kao kad našoj susjedi kažem da ne mora ručno preštihati 400 pa još 500-600 kvadrata vrta, ali ona to tako radi desetljećima. Nedaj Bože da zucnem o nastiranju, odmah dobijem zagorsku jezikovu juhu.
Stići ću ja do toga, nadam se uskoro, kad prijatelj i ja zašvasamo u ručnoj izradi prikolicu za motokultivator. Ne znam dal mi fali još ruku ili je vrijeme prebacilo u petu brzinu.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 511
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2019 u 12:59
Ovdje sam naišla o kompostu, nadam se da mi nećete zamjeriti ako se nadovežem.
u 10 litara mlake vodi ,stavi se 100 g šećera, promiješa i polije po kompostnoj hrpi.
Na taj način ubrzava se raspadanje otpadaka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.