Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - pendula vrste listopadnog drveća
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


pendula vrste listopadnog drveća

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: pendula vrste listopadnog drveća
    Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 11:46
zanima me koje sve vrste listopadnog drveća postoje u obliku pendule, planiram nešto zasaditi u vrt a zasada znam za žalosnu vrbu (koja me podsjeća na groblja pa mi nije nešto baš) i sophoru japonicu pendula, al ona navodno užasno sporo raste.
htjela bi nešto da imam za nekih 10-20 godina jedan pristojan hlad, taman za njihalicu ispod....
dobrodošli su svi prijedlozi, može i slikice....
smile79
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 19:48
Meni osobno najljepše drvo na svijetu je žalosna vrba. Na žalost nemam ju kamo posaditi.

Imaš dud pendulu, cica macu vrsta vrbe, ne znam kako se zove, pendulu. U današnje vrijeme ima jako puno drveća toga uzgojnoga tipa. Pitaj malo po rasadnicima. Rasadnik šumarskoga fakulteta u Jastrebarskom ivicac@sumins.hr, rasadnik Šincek, pored Varaždina E-mail Address(es): darko.sincek@vz.t-com.hr
i drugi rasadnici. Ja sam kontaktirala ova dva i bila sam zadovoljna, a ti još malo pogledaj.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2011 u 22:09
Evo nešto od onoga što te interesira

Morus alba pendula - žalosni dud




Betula pendula - žalosna breza




Ulmus glabra pendula - žalosni brijest (u cvatu)



Prunus subhirtella pendula - ukrasna trešnja



Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura - ukrasna trešnja



Prunus Incisa pendula - ukrasna trešnja










Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 10:11
jaska mi je na par kilometara, tamo sam kupila tuje za ogradu i to jeftino al nisam baš vidjela ukrasno bilje, možda mi zaposlenica nije dobro objasnila. pitat ću opet.
tužna vrba mi jest lijepa la nemrem se riješit asocijacije koja me uhvati kad ju vidim.... neznam, razmislit ću. imam dovoljno mjesta za nju i za još ponešto veće.... al to će bit cedrovi. ovo je za hlad.
žalosni dud izgleda lijepo, brezu nesmijem nikakvu - muž mi neda, kaže da pušta pelud po fasadi LOL, ulmus ostaje malen zauvijek koliko sam čula. al ukrasne trešnje su lijepe, dapače. smile78 cimicifuga
još ako imaju jestive plodove ....
Tena 28.3.2010
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:26

Ukrasne trešnje nemaju plodove!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 13:45

Žalosnih brijestova imaš i malih i velikih. Vidi slike ovih većih






Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 21:19
Ginkgo Biloba Pendula
Betula Pendula Youngii
Fagus Sylvatica Pendula
Fagus Sylvatica Purpurea Pendula
Fraxinus Excelsior Pendula
Malus Floribunda Pendula

Danas se može nabavit sadnice sofore koja je cijepljena na većoj visini i više razgranata, ( takve sadnice su dosta skupe )ali po meni jedino vam to dolazi u obzir jer ispod standardnih pendula nemate baš puno mjesta.
Tko ima malo iskustva sa cijepljenjem viseću trešnju i dud može si bez problema cijepit,podlogu za dud je malo teže nabavit a za trešnju dosta je kupit visoku i ravnu jestivu trešnju i na nju cijepit.
Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura trebalo bi špricat po zimi sa bakrenim preparatom i u cvatu sa nekim botricidom jer je napada monilija.

Ako imate malo mašte možete napravit nešto ovako...

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 12:37
hvala svima na prijedlozima, i slikicama, puno ste pomogli. nisam uopće znala da ima toliko vrsta.
nešto sam malo tražila po netu i uglavnom sve pendule žive cca 30 god.
većina ih je relativno mala, veče su brijest, vrba i jedna vrsta trešnje. za dud još moram googlati, kad mi dopusti ova moja 9mjesečna princeza...smile153
Tena 28.3.2010
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2011 u 13:05
kaj više gledam teže se odlučit, ljepota je na strani trešnje prunus subhirtella pendula, kao i brzina rasta, također fraxinus, morus i salix brzo rastu....
morat ću vidjet uživo negdje... možda u botaničkom na proljeće.
hm kad se sadi drveće, proljeće ili jesen?? dosad sam sve sadila ujesen.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 18:18

Koje mogu izdržati kod nas na moru, zona 8a?

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.