Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachycereus pringlei
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachycereus pringlei

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pachycereus pringlei
    Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 17:12
Pachycereus pringlei



Pachycereus pringlei (Cardon) je najviši kaktus na svijetu. Odnedavno su tri mala 25 cm Cardon kaktusa u mojoj zbirci.
Lijepe je sivo plave boje te žestoko naoružan bodljikama. Zbog stabilnosti sam posadio dva primjerka u kvadratne tegle i vidim da je to odlično rješenje. Čini mi se da su tegle kvadratne oblike zbog svoje stabilnosti bolje rješenje za (columnar) stupčaste kaktuse.
O njihovom uzgoju ne znam previše i svaki savjet bi dobrodošao.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 19:18

Uploaded with ImageShack.us

Evo i mojeg Pachycereusa pringlei
Velik je nekih desetak cetimetri, trenutno je na zimovanju s ostalim kaktusima
Minimalna temperatura koju podnosi je -12*C
Raste na veoma škrtim kamenitim terenima, Pachycereus pringlei je endemični kaktus pustinje poluotoka Baja California
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 17:48
Dali bi ova moja dva mogla biti od te vrste, razveselilo bi me da mogu ostati vani zimi (u Rijeci sam).
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:27
To su vjerojatno neki ... cereusi. Otvori ove: stupčaste kaktuse. Čini mi se da je to dobar link za identifikaciju stupčastih kaktusa.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:53
Hvala ti, idem odmah u pretragu!
Puno ti hvala na ovom linku, fantastičan jesmile55
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 11:26

Jedan od tri moja Kadon kaktusa (Cardon). Čini mi se da su stupčasti kaktusi dosta rijetki u našim zbirkama. Kada sam počeo kupovati kaktuse lovio sam se pretežno na kaktuse koji su me osvajali svojom pojavom. Jedan od takvih je sigurno ovaj Kadon kaktus. Mimo ubelmania, lophophora, aztekium . . . .i sličnih minijatura sam prolazio ne primjećujući ih. Danas imam u zbirci 20 tak kaktusa koji bi kroz tri – četiri godine trebali biti visoki oko pola metra.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.