Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Prepoznajte!
    Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 16:05
Ovo sam dobila od svoje drage tete, ali ni ona ni ja ne znamo kako se točno zove, kaže da je neka vrsta fikusa?
A ova ispod da nije neka vrsta kataleje*

"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 16:52
Tanja-Ovdje se radi o dvje biljke na prvoj slici i jeste jedna vrsta fikusa tj.šareni benjamin.a na drugoj slici je difenbahia mislim da netreba latinsko ime.Bitno je da se zna ime i to već govori kako dalje da ih uzgajaš.Pozdrav.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 16:53
Hvala puno!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 17:22
Molim vas ime, ako itko zna?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 18:11

Chrysalidocarpus lutescens (Dypsis lutescens) areca -klijanci

izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 19:00
molim vas da ne otvarate svaki put novu temu za pojedinu biljku.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:27
:)
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 20:28
Aha...
Još sam uvijek nova i pokušavam se snaći, hvala.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2011 u 21:57
Pa neznam u čemu je problem htio sam objaviti sliku u rubrici moje biljke pa neide ili moj album neznam točnoi kako se zove ta rubrika,ali pokušaj je bio uzaludan.Probat ću još koji put pokušati možda i uspije.Hvala Tanja i pozić.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 06:50
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Pa neznam u čemu je problem htio sam objaviti sliku u rubrici moje biljke pa neide ili moj album neznam točnoi kako se zove ta rubrika,ali pokušaj je bio uzaludan.Probat ću još koji put pokušati možda i uspije.Hvala Tanja i pozić.

To bi trebao ići u moje slike, zatim DODAJ NOVU SLIKU
e onda ti se otvori prozorčić gdje te traži folder u kojem je slika, učitaš je i to ti je to.
Zapravo otvori ti se URL koji moraš kopirat, onda iz svega toga izađeš i kad pišeš poruku, recimo meni: klikneš desnim klikom tamo di poruku pišeš i stisneš PAST.
Joj kak sam ja to iskomplicirala, ak ne skužiš, javi. Nekak ću ti bolje pojasnit.Ok?
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 20:59
Eto mi, ukrala sam ovu biljćicu, ne znam što bi to moglo biti, a da sam pitala možda bi je i dobila...
Kaže da smanjuje kolesterol, a ja i dalje ne znam o kojoj bi se biljci radilo, da li zna itko???

"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2011 u 23:34
Tanja,Tanja gdje si našla tu biljčicu mene podsječa na sedum,ali nisam siguran.Vjerojatno je vrsta koja pripada sekulentima kao i krasula
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 15:21
Ima listiće mekane kao zelena salata.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Heliofit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 459
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Heliofit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 15:59
Možda su listići još uvijek mekani, jer se radi o mladoj individui....Mene podsjeća na biljke porodice Crassulariaceae..
Pozdrav
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:30
Evo dobila sam još jedan pelcer, pa ako znate javite.
Inače je za vanjski kamenjar, ako što pomaže.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:32
Originalno poslano od člana Heliofit Heliofit napisao:

Možda su listići još uvijek mekani, jer se radi o mladoj individui....Mene podsjeća na biljke porodice Crassulariaceae..
Pozdrav [IMG]smileys/emot41.gif" align="middle" />

Inače su listovi mekani i u starije biljke, ne raste nešto posebno u vis niti se grana, već izlazi puno novih izboja, a stara biljka je jako slična ovoj maloj.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.