Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarna biljka za pročišćavanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarna biljka za pročišćavanje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Močvarna biljka za pročišćavanje
    Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 13:34
Došao sam na ideju iskoristiti izvjesnu količinu organskog otpada( staja isl) za punjenje bazenčića u koji bih posadio biljke obilne biomase koja bi se mogla kompostirati i tako zatvoriti krug a da se u vrtu ne koristi gnoj direktno.

Pitanje za poznavaoce: koju biljku biste mi preporučili da ima bujnu biomasu i brzi prorast a može biti uronjena u vodu,u vodu bih miješao gnojnicu,pretpostavljam u omjeru 1:10 ili više ?

Molim prijedloge, i ideje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 14:56
pogledajte u temi o vodenom vrtu, sigurna sam da ćete naći što Vam treba.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 15:59
hvala,prekopat ću još malo tu temu
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:01
Imaju naše Božikovine prekrasno jezerce, pogledajte u rubrici MOj vrt u slikama, nesto su i tamo pisali o vodenom bilju.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 21:42
Možeš pokuštai s vodenim zumbulom. Za početak ti je dovoljna jedna biljka no razmisli kuda ćeš sa hrpetinom zelnee mase na jesen.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 23:32
ma ideja je ibila da bude što više mase za kompost,naime imam dosta gnoja od kokica i golubova(sve hranjeno samo domaćom hranom i zdravo) a vrt je relativno malen pa sam mislio saditi nešto što podnosi masu organskog ,a u vodi bi se i razblažilo,s tim da se može ostaviti cca 1 mj da malo bakterijice unište nitratni dio....
inače po vrtu malčiram tako da mi i treba materijala....

koliko raste taj zumbul,...krati li se u vegetaciji i gdje ga nabavljate ?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2011 u 00:38
Mislim da bi za tvoj eksperiment igrao dvojac: vodeni zumbul (Eichornea crassipes) i vodena leća (Lamonaceae).
Leće imaš po kanalima i stajaćim vodama a zumbul možeš naći po raznim centrima s vodenim biljem (cijena 20-30kn).
Obje biljke se razmnožavaju geometrijskom progresijom (1,2,4,8,16,...) naravno ako su uvjeti povoljni (obožavaju nitrate).
Omjer gnojiva i vode ćeš morati odrediti eksperimentom.
S lećom pažljivo, nećeš se je lako riješiti a zumbul unište niske temperature. Sretno!
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 14:22
narode,jel ima netko šaku te vodene leće za prodati :))

za kontrolu širenja nije frka,napravio bih nekoliko plitkih bazenčića samo da one papaju ono što koke rade :) pa onda na kompost sa njima....
Uglavnom neki eko-bio krug bih zatvorio a neda mi petljat sa kompleksnijom obradom toga gnoja ipak ga nema previše ..

hvala unaprijed dobroj duši :)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 18:54
Uzmi kantu i otiđi do prve bare i zagrabi leću.
Na vrh
snhelix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snhelix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 21:56
a onda ću tako,nema druge
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 22:16
Ako nemaš leće u blizini dokoturaj se do nas. Ima je u izobilju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.