Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sa neposađenim lukovicama od jeseni?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sa neposađenim lukovicama od jeseni?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta sa neposađenim lukovicama od jeseni?
    Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 13:00
Ostalo mi je nešto neposađenih lukovica tulipana,  zumbula i još nečeg od jeseni. Kako je vrijeme prošle jeseni bilo takvo kakvo je bilo, moje dvorište (slobodni dio) mokro i u vodi, bojala sam se saditi lukovice da ne istrunu. CryZima se isto odužila, a ovaj prelaz iz zime na proljeće gotovo da se mjeri u nekoliko dana. Ovo što je posađeno klija na veliko, a ja se pitam dal da sadim ili ne ove svoje zaostatke.Ouch

 Jel kasno sad da posadim lukovice? Bitno mi je da ne propadnu, a ak neće cvjetat sad, valjda će nagodinu?Embarrassed
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 15:12
ja sam nedavno kupila par pakovanja tih jesenskih 8narcisi, šafrani...) na akciji pa nisam mogla odoliti - po 5 kn
i sve ih mislim posaditi jer su već pustile malu klicu
nek se nahrane u zemlji za cvatnju iduće proljeće, tako da bih ti preporučila da ih posadiš, da se ne osuše i propadnu
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 18:45
Hvala ti na savjetu, tak ću i napraviti! Sad još samo jedno pitanjce. Imam velike posude, metar dužine sa nekih pola metra visine i širine, da li da ih tamo posadim, pa u jesen rasadim gdje mislim da bi bilo najbolje ili da ih odmah sadim po dvorištu? Znam da je najbitnije da idu u zemlju.
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 18:51

Lukovice posadi pod hitno i to odmah na stalno mjesto u vrtu. Lukovice će ti cvasti već ove godine, samo nešto kasnije. Ako sada na početku bude suša malo ih zalij.
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 19:56
Puno hvala, sadim ih sutra čim dođem s posla, dok ih ne posadim ne ulazim u kuću!!smile160
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 06:02
Evo mog iskustva iz prve ruke.

Prije nekih tri tjedna u kutiji u mojem zimovalištu pronašla sam nekoliko lukovica koje sam u jesen zametnula i nisam ih posadila, pa su tako zimu provele van zemlje, u kutiji.. Vidjela sam da su već polako krenule pa sam ih samo ubacila u zemlju, u žardinjere koje mi služe kao mali "rasadnik".

I evo rezultata. Cvast će mi za koji dan.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 22:59
Meni su friško zasađeni zumbuli procvali već neki dan, a carski ljiljan eno  raste, srećom pa sam ga posadila. I ukrasni luk je na dobrom putu. Nažalost neki tulipani su mi otišli, a neke sam uspjela spasiti.
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.