Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mandarina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mandarina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:47
Jagoda, prekrasni plodovi!!
Što je najvažnije, zdravi su i bez uboda voćne mušice koja ovamo čini ogromne štete.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:22

 
 

 
 

 
ja ih ne ubirem kao  Jagoda već kako tko prođe trotoarom otkine i eto poslastice
 
A ovo je klementina, nevjerovatnog mirisa koja će me počastiti sredinom prosinca
 
 

 

 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2013 u 20:38
baš vam zavidim na ovim mandarinama, zbog ovoga bih volio da živim na jugu, ja se mučim da uzgojim u saksiji ali opet nešto to slabo ide, sve im nešto smeta
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2013 u 20:52
Originalno poslano od člana Geography Geography napisao:

baš vam zavidim na ovim mandarinama, zbog ovoga bih volio da živim na jugu, ja se mučim da uzgojim u saksiji ali opet nešto to slabo ide, sve im nešto smeta
 
 
E a da pokušaš s dubljom saksijom jer korijen stvarno ide duboko, mardanire trpe i minuse , moje su preklani čak bile nepokrivene a snijeg ih zatrpao , a naša bura iza toga zaledila , nisu propale ali su slabije rodile. Savjet možeš ih ostaviti i vani ali ih zaštiti, naročito saksiju utopli najprije nailonom a iznad toga nešto toplije, najbolje bi bilo da ne kisne  a po krošnji može i paučina (bijela tkanina neznam kako je nazvati) koja se kupi u svim boljim poljoapotekama a kažu da za 7 stupnjeva podiže temp. ispod. nadam se da sam bar malo pomogla
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 22:13
već sam pitao za tu paučinu kod nas se zove agrilna folija ali nemaju u poljoprivrednim apotekama, ali prije nekoliko dana sam kupio matrijal zove se filc koji je sličan paučini malo deblji on se postavlja ispod laminata pa sam sa time umotao saksije da zaštitim korijen, a ako bude jača zima malo ću umotati i mandarinu, limun i kumkvat, a možda na proljeće je prebacim u vweću saksiju mada i ova nije mala.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 00:30
edit moderator: poruka prebačena 


Gledah  po forumu i nikako ne vidjeh da je negdje pokrenuta tema o mandarini, sto mi je nevjerovatno!
Pa ako sam negdje ipal fulala da vidim temu o mandarini, neka moderatori prebace ovu poruku. 
Inace, mislim da mandarina zasluzuje svoje mjesto na ovom forumu jer se uzgaja u svim krajevima sa mediteranskom klimom ali  i u  nekim manje toplim krajevimauz nesto vise truda oko prezimljavanja

Za pocetak, evo nekoliko najpoznatijih vrsta koje se mogu naci i na nasim podrucjima:

Chahara
Okitsu
Kawano Wase
Owari
Saigon
Kuno
Ichumare
Seto i 
Zorica, koja je ujedno i mandarina koju ja imam a i prva je hrvatska sorta mandarine iz skupine Unshiu koja moze da podnese i do -10 stepeni C
https://beyondgarden.com
Na vrh
zgembo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2018
Lokacija: Sa
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zgembo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2018 u 13:39
Uzeo sam od prijatelja mandarinu koju je kupio i uzgajao u kući međutim počela mu se sušiti i on je htio baciti, ja samje uzeo da je pokušam opraviti...

Evo slike kako izgleda 


Pa moje pitanje je da li je što kažu gotova ili se može spasiti???
Za početak kupio sam joj zemlju za citruse i presadio postavio je na prozor da ima što više svjetlosti malo skresao grane. Tek je dva dana prošlo, ali mi ne ulijeva povjerenje da bi se mogla izvući. 

Vaša mišljenja i neki savjet???


P.S. totalni sam amater sto se se ovog tiče Smile
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2018 u 15:18
Dobro došao!Reži dok ne dođeš do zelenkastog dijela; ako je sve što režeš suho, onda nema pomoći. Držim palčeve
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
zgembo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2018
Lokacija: Sa
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zgembo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2018 u 18:34
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Dobro došao!Reži dok ne dođeš do zelenkastog dijela; ako je sve što režeš suho, onda nema pomoći. Držim palčeve

Hvala

Nažalost nakon dvije sedmice nema pomaka tako da je izgubljena bitka :(


Još jedno pitanje ako iz u prodavnici kupovnog limuna, mandarine naranđe uzmem košpice i posadim ih i niknu mlade sadnice da li mogu očekivati za par godina plodove???
Jer nešto čitam da ovako posađenje iz kupovnog (limuna, mandarine naranđe) nikad ne daju plodove pa da li je to istina???
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2018 u 23:36
Imam iskustvo sa limunom iz sjemena... prvi put je rodio nakon 7 godina.. i to vrlo skromno sa vrlo sitnim plodovima... cijepljeni koji takoder imam cvate do tri puta godisnje ovaj jedva jednom... zakljucak.. ako zelite imati pristojan urod.. posebice ako ste u kontinentalnom dijelu svakako se drzite cijepljenih sadnica..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.