Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitanje o sadnji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitanje o sadnji

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
kiki1000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kiki1000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pitanje o sadnji
    Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 21:56
Imam jedno pitanje vezano uz sadnju drveča ali sa plodom...
Jer moguče zasaditi recimo lješnjak ili orah,kesten ili badem uz pomoč ploda tih drveča?Ako je moguče objasnite malo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 09:20
Moguče je jako jednostavno,staviš orah,kesten ili lješnjak u zemlju i čekaš da ti nikne-jako uspješno
Na vrh
kiki1000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kiki1000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 21:56
A šta kad bi htjeo pistacio ili indijske oraščiče,kikiriki?
Na vrh
knight_errant View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje knight_errant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 22:09
Da malo osvježim temu...Sve zavisi o tome koliko je koja vrsta doživjela transformacija u svojoj evoluciji rasta i razvoja. Pod transformacijom mislim na procese oplemenjivanja kroz koje se vrsti mjenjaju neka željena svojstva. Što sad to znači. Recimo pitomi kesten nikada nije bio predmet nekih velikih studija o plantažnom uzgoju (zašto, zato što ga u prirodi ima dosta), pa ta vrsta nije prolazila postupke oplemenjivanja te ako posadiš plod pitomog kestena dobit ćeš i plod istovjetan onom u šumi. Znači kesten možeš saditi bez razmišljanja (samo pazi na Cryphonectria parasitica - rak kestenove kore). Što se tiče lješnjaka mislim da također možeš saditi iz sjemena. Orah je u svojo evoluciji doživio dosta promjena stoga smatram ako sadiš samo radi ploda da je dobro ili da sam proizvedeš podloge iz vlastitog sjemena pa da ti netko nakalemi neki od kultivara ili da kupiš gotove kaleme. Što se tiče badema/bajama o njemu stvarno ne znam mnogo, osim što znam da može preživjeti kontinentalne zime...Eto
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.