Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zemljište za vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zemljište za vrt

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Blue View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: zemljište za vrt
    Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 10:22
Bok ljudi, nova sam ovdje i naravno, trebam savjet.
Odlučila sam imati vrt, ali zapravo još nemam zemljište Smile trenutno razgledavam parcele i pokušavam izabrati neku. Ima svega, neke mi se jako sviđaju, neke nikako, neke su li-li, mogla bi ja ovako razmišljati još godinama kad ne znam na šta da obratim pažnju i šta je važno da bi vrt bio uspješan. Pliz savjetujte me, kako izgleda dobra parcela za vrt? Jel treba biti orijentirana na jug zbog sunca ili to nije važno? Jel problem ako je strma (ima jedna koja mi se jako sviđa ali je i jako strma na jednom dijelu, jako, tak da moraš pažljivo hodati da se ne skotrljaš) ili je to povoljno? Jel ima veze ako je parcela pokraj šume, oće to smetati, možda zbog hlada (nagađam)? E da, jedan dio parcele bi bio i voćnjak, kakav teren je dobar za voćnjake? Sto pitanja imam Smile
Inače, vrt će biti u kontinentalnom dijelu hr (sjeverozapadni dio) i bit će jako dislociran od mjesta na kojem živim (u gradu sam) znam da to nije baš idealno ali šta ću, ili tako ili nikako.
Eto, toliko od mene, nadam se da ćemo se družiti, baš mi se sviđa ovaj forum!  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:08
uzgoj cvijeća u vrtu ili uzgoj povrca?
Na vrh
Blue View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:48
povrća prvenstveno ali i cvijeća.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 15:33
izbjegavaj strmine ako ikako možeš
Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:27
za povrće treba sunca,bolje da vrt gleda na sunce,na strmini nema dovoljno vlage
Na vrh
Blue View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Blue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 16:52

thanks, ovo za strmine nisam znala, križam stmine. još sam u potrazi, valjda ću naći nešto.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.