Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puževi u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puževi u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 19:41
Moje hoste izbušene a na listovima sjede neki sitni puževi s kućicom i žderu moje hoste.... Tražit ću po susjedstvu pepeo ( većinom se svi grijemo na plin i ima pepela jako malo..... ) i dobit će svoju porciju.... nije mi ih žao....neka jedu travu koje ima zaista puno.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 13:50
Davorka, gdje se kupuje kalijev sapun?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 14:18
Kalijev sapun bi se mogao pronaći u apoteci ili biljnoj apoteci. Vazno je da nema nikakvih dodataka, mirisa i sl. On nije čvrst kao natrijev sapun, nego kao krema. Ja ga pravim sama. Koristim 1 zlicu na 1 litru vode i pošpricam samo po puzevima. Oni se u roku 30-tak sekundi doslovno rastope. Pogotovo dobro djeluje kod mladih/ malih puzeva.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 14:57
Kako ću špriati samo po puževima kad oni sjede na listu hoste ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 15:13
Neće listu ništa biti od malo sapuna Zamisao toga je da se samo ciljano koristi, jer ne pomaze preventivno. To znači, nema koristi pošpricati biljke i gredice unaprijed. Uostalom, mislim da taj sapun nije baš jeftin. Iz tog razloga. - samo po puzevima.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 20:09
Hvala na savjetu....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 21:13

Ja sam to slučajno otkrila kad sam prskala uši na jabuci. Vidjela puza i pomislila - ma gadiš mi se - i poprskala ga iz ljutine. A on se rastopio Poslije par zrtvi sam skuzila da to super djeluje! Najbolje se kalijev sapun otopi u vrućoj vodi, pa ga pomiješam sa hladnom do odredjene količine i mogu brzo upotrijebiti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2014 u 21:21
Super savjet, Davorka1969Clap
Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2014 u 19:55
Primjetila sam da jedan dio poruke od jučer fali - kod mene je potočnica sačuvala biljke od najezde puzeva. Prošle godine sam imala samo par, pa sam si zato pomogla otopinom kalijevog sapuna. Prošli tjedan mi je ovo zatopljenje dobro došlo za presaditi još potočnica, jer su se osjemenile. Sada imam po rubovima svake gredice nekoliko biljaka, a i one će se raširiti tokom ove godine. One djeluju odbojno na puzeve i kao malč. Na taj način se moze riješiti višak, ako ne trebaju. Pretpostavljam da je u njima (svjezim i suhim) neki miris koji odbija puzeve. To sam uočila prošle godine, jer su dvije hoste bile predivne, a treću sam morala lupom traziti. Brzo sam shvatila razlog - lijepi, plavi cvjetići

Ne fali ti dio poruke, već se nalazi u pdf o bio enzimu, jer si tamo započela pisati o ovoj temi, a i u temi o bio enzimu imaš opasku gdje su preseljeni (a to je u ovaj pdf) postovi kojima nije bilo mjesto u rečenom pdf-u
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 09:13
Kombiniram par metoda protiv puževa i zadovoljna sam. Obzirom da imam mali vrt ( oko 35 m2 ), kod mene to ide ovako:

- ujesen obavezno posipati drveni pepeo po cijelom vrtu, ne mora u ogromnim količinama

- čim posadim prve biljke, na među sa travom stavim deblji sloj piljevine, pedalj široko

- piljevina služi da skida sluz golaćima, pa ne mogu dalje jer se bez nje ne mogu kretati

- mana piljevine- treba obnoviti sloj nakon svake kiše

- ranojutarnja inspekcija - ručno uništavanje tankim, zašiljenim i čvrstim štapićem, nađeš puža i napikneš ga na štapić i pravac u smeće

Ovim metodama sam uspjela iskorijeniti pojavu puževa i svesti ih na minimum. Jasno, ako imamo veliki vrt, ranojutarnja inspekcija ne "pali".

Na vrh
Davorka1969 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2014
Lokacija: Planet Zemlja
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Davorka1969 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 12:35
Moj vrt je oko 200 m2, 15 m od šume, okruzen livadama i zelenilom. Pepela nemam, ni piljevine, samo na stotine puzeva. Skupljanje rano ujutro - mozda samo ako se preselim pod klupu u vrt Moj vrt nije uz kuću, nego sam iznajmila komad zemlje, tako da to nije baš tako jednostavno. Promatrat ću i dalje kako djeluje potočnica jer mi je drag cvijet. Cilj bi mi nio da puzeve ne moram ubijati na nijedan način, nego da ih nekakav miris spriječi. Pozdrav, Davorka
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2014 u 13:06
Negdje sam pročitala da protiv puževa djeluju dragoljub, kadulja, timijan i ricinus. I paprat, odnosno uvarak od paprati - time prskati tlo i zalijevati. Nisam probala, iako imala sam posađen dragoljub u cvjetnjaku i nisu ga jeli, ali nisu se ustručavali gricnuti sve ostalo cvijeće. Čak i mini ružu, unatoč trnju.

Isto je dobro ostaviti puževe vinogradare u vrtu jer jedu jaja puževa golaća.
 

Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2014 u 17:07
Pozdravljam sve vas i imam pitanje.Jel moguće da puževi (golaći pretpostavljam,jer ih je prepuno ove godine) jedu kaktuse.Imam opuntie i vidim rupe po njima-neznam od čega drugog bi mogle biti?
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2017 u 01:36
jankić, moguće je.
I meni su bili na kaktusu i grickali ga. :-(
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.