Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aphelandra - Aphelandra Squarrosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aphelandra - Aphelandra Squarrosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
miris_proljecha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miris_proljecha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 09:27

Prije dva dana moja aphelandra je zalivena mineralnom vodom,sin prijateljice je krivac.Tako sam tuzna,kao i moja aphelandra,pocela je da vehne,mlohava je neznam sta da radim,promijenila sam joj zemlju,zaljevam je u nadi da ce doci sebi.Sta mislite dali joj ima spasa?

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 16:01





Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2014 u 17:57
Dragi forumasi,imam jedno pitanje za vas.Dali se nekom od vas dogodilo da vam je biljka otisla u sjeme odnosno da se poceo raditi plod od cvata?Mojoj su ocvali cvjetovi ili cvatovi ali se dogadja to da donji dio zeleni.Meni to izgleda kao da se radi cahura ili plod jer nikako da se cijeli posuse nego samo taj dio cvata di izlaze cvjetovi,donji je i dalje zeleni i cvrsti.Znam da sam cudno ovo napisala al pokusavala sam stavit sliku da se jasno vidi na sta mislim ali jednostavno nisam uspijela.Pokusat cu jos a ako neko ima kakvu ideju nek mi kaze.Prvi put imam ovu biljku i ne znam dali lako odlazi u sjeme bez puno prckanja ili ne.Svaki savjet je dobro dosao dok ne uspijem staviti sliku.Hvala vam!
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 11:06
Zna li neko o čemu bi se ovdje moglo raditi?Dali ovako izgledaju cvjetovi kada se suše ili je biljka otišla u sjeme?Nisam sigurna dali da režem ocvale cvjetove ili ne?Molim pomoćUnhappy

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 11:36
Aphelandra je inače kratkog vijeka ali može cvasti i drugi put uz pravilnu njegu.Nakon cvatnje otkini cvjetne stabljike i smanji zalijevanje na jednom tjedno i neka miruje mj i pol,poslije ju presadi i makni veći dio iscrpljene zemlje.Kada hoćeš da ponovo raste,počni zalijevati 2x tjedno.
Na proljeće bi iz matične biljke mogla imati nove,mlade biljčiceWink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 13:55
miska,hvala na odgovoru.Jesu li ovo zeleno sjemene cahure ili ne?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 14:23
Nisu
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 15:07
Ok,hvala
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.