Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Help- koja je ovo biljka?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Help- koja je ovo biljka?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
barfuss View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barfuss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Help- koja je ovo biljka?
    Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 22:40
pozdrav svima!

ako moze mala pomoc.. koja je ovo biljka? moja majka ju je dobila prije koju godinu od neke zene koja joj je rekla kako se radi o nekoj ljekovitoj biljci... naravno, majka je zaboravila ime biljke i sad ne znamo o cemu se radi...
vec je izrasla u mali pravi grm... ima intenzivan miris, nesto slicno menti s nekim dodacima...

pa eto ako netko zna... hvala unaprijed!




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 19:47
Da nije santolina?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
barfuss View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barfuss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 21:50
evo guglala sam santolinu i cini da se da bi to moglo biti to!

iako na netu vidim da ona i cvjeta ali kod moje stare do sad jos nije cvjetala! mozda je premlada biljka...

anyway, puno hvala!! :)
Na vrh
Shoshanah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shoshanah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:33
Lijep pozdrav svima! Nova sam članica foruma, rodom iz Dalmacije, no s adresom u metropoli. Jako volim sukulente i kaktuse te, općenito, biljke koje rastu na mediteranu i pustinjama (to uključuje Sjevernu Afriku i sl područja). Neke sam svoje biljčice prenijela u Zagreb i iskreno se nadam da će mi uspjeti na balkonu, barem upola kao što mi uspijevaju u rodnom gradu. Trenutno imam aeonium, jedan kaktus, nedavno sam kupila jednu yuccu i dracaenu, no ono što me muči jest jedna ljubičasta biljka kojoj ne znam ni ime ni porijeklo. Uočila sam je kako raste iz pukotina na susjedovom zidu. On mi je otrgnuo djelić i rekao da ju posadim bilo kamo, da je nezahtjevna, da voli sunce i toplinu. Jako mi se sviđa jer je ljubičasta, ima neobične listove i ponekad pusti nježne ružičaste cvjetiće između listova. Posadila sam je u lonac i povremeno ju zalijem.
Nažalost, iz nekog razloga ne mogu uploadati slike da vam je pokažem. Molim da me neka dobra duša prosvijetli- kaže mi o kojoj se biljci radi i u kojim točno uvjetima najbolje uspijeva. Unaprijed hvala.


Na vrh
Shoshanah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shoshanah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:37
http://imageshack.us/photo/my-images/860/img4435y.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/806/img4432e.jpg/
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 14:33
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 14:45
To je tradescantia
Na vrh
Shoshanah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shoshanah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 19:04
Puno hvala! :D


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:28

Originalno poslano od člana barfuss barfuss napisao:

evo guglala sam santolinu i cini da se da bi to moglo biti to!iako na netu vidim da ona i cvjeta ali kod moje stare do sad jos nije cvjetala! mozda je premlada biljka... anyway, puno hvala!! :)



Cvijeta malim žutim cvjetićima kao gumb i to već u prvoj godini.Slika ti baš nije neka, ali meni se čini da nije santolina. 
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 14:15
Jel netko možda zna za neku biljku koja se zove nešto kao cassandra ili slično, ima mali grmić, zelene šiljate listove i na vrhovima male sitne narančaste cvjetiće.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 14:18
Možda crossandra?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 14:19
Crosandra
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 11:59
Zahvaljujem puno.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 12:02
Doduše kupila ju na sniženju u baumaxu, i tamo gdje je bila izložena shvatila sam da je za vrt. Ukratko posadila ju vani e sad.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.