Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prazna zemlja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prazna zemlja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Lucijana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lucijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Prazna zemlja
    Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 12:41
Kako ste mi lijepo pomogli po pitanju špricanja mlijekom imam opet pitanje za vas. Ako tema postoji molim vas da me uputite jer ja nisam pronašla.
Radi se o sređivanju zemlje od samog početka.
Znači, zemlja je prije kupnje bila oranica. Izgradili smo kući i sada treba početi sređivati dvorište. Izgraditi vrt i sve ostalo. Zadnje prije gradnje kuće (prije 4 godine) je na tome mjesti bila djetelina. Sada je po dvorištu svakakva trava i korov. Kosimo sa trimerom ali ako želimo lijepu travu, vrt i sl. rekli su mi kako trebamo cijelo dvorište s nekim herbicidom pošpricati, ostaviti 15 dana i onda motiku, kramp i sl. u ruke i sve prekopati i povaditi tak korov tj. taj površinski sloj zemlje. Nakon toga nivelirati zemlju i ako bude bilo potebe nadosipati zemlje. To bi se sve trebalo obaviti do jeseni kako bi se onda mogla posijati trava tj. raditi na organizaciji- tu trava, tamo povrće, tamo cvijeće i sl.
Znači zanima me imate li iskustva i postoji li neki "lakši" način za srediti 800m2 zemljišta kako bi mogli imati od trave do povrtnjaka. Krećemo od početka i sve me zanima. Hval! Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lucijana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lucijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:09
Nitko ništa... smile43OK, pokušati ću kako i koliko umijem i znam... smile138
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:46
Ma ja sam više puta pokušao natipkati nešto, prvo ja obrišem, drugi put me forum izbaci jer predugo tipkam...

Nadao sam se odgovoriti te od herbicida i od umjetnog travnjaka, prošao sam to i po meni ne isplati se. Jednolični travnjak je jedna od najzahtjevnijih kultura, košta i vremena i truda i novaca i živaca, i na kraju zapustiš na par tjedana i sve je propalo.

Prirodni, redovito održavani travnjak izgleda odlično, a prirodan je. Maslačci, djetelina, gavez i još bezbroj drugih biljčica je nešto najbolje što se zemlji može dogoditi.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:49
Obrati se Sanji123 sa pitanjem ona ce ti mozda moći dati savjet. 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 14:59
Ja sam radila travnjak i dvorište na način kako je napisao Drug Mile,a ako želiš engleski travnjak onda moraš raditi kako su ti rekli.
Na vrh
Lucijana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lucijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 10:33
OK, hvala vam svima!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.