Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Korov?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Korov?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
shiro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shiro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Korov?
    Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 17:37
Zna li netko koji je ovo korov na slici?
Naime, skroz mi zavladao jednim dijelom travnjaka




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shiro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shiro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 02:28
Jos uvijek nisam identificirao, a sve atlase biljaka pregledal. Inace korov je jako niski, ova slika 2 je zumirana. Biljka puže po zemlji i širi se na sve strane, jer svako malo ispusti korjienje. Opce vise nemam ideje sto bi to moglo biti.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 11:32
možda neka divlja ajuga?
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
shiro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shiro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 14:07
Hvala, a i meni se čini da bi mogla biti. Trebao bi mjesec, dva ne kositi travu da dobi cvjetove pa bi bili sigurni.:)

Evo jedne ajuge, samo su listovi zericu razliciti.


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 14:18
Možda neka vrsta celinščice (Prunella vulgaris).
Na vrh
shiro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shiro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 15:04
Jaooo, pa to je to vjerojatno.

Puno hvala.

Evo slike s Wikipedije.


Na vrh
shiro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shiro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 23:13
Izrasli su cvjetovi, tako da sa sigurnošću mogu potvrditi da je to Celinščica (Prunella vulgaris).
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 01:21
koja je ovo biljka, raste mi u vrtu, mislila sam da je borač, al sam se sjetila da joj je cvijet bio bjelkast, u obliku sitnih zvjezdica, poput cvijeta krumpira
( borač ima plave cvjetove)



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 09:45
mari mislim da je to crna pomoćnica - solanum nigrum

http://www.bvo.zadweb.biz.hr/pages/biljke/biljke%20-%20crna%20pomocnica.htm
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 10:25
natalija to je toTongue hvalaHeart
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2011 u 21:40
Pročitala sam, negdje, da se od tih crnih bobica radi džem i da imaju okus paradajza!
Do neki dan sam i ja imala među cvijećem, čekala da pokaže ko je i kaj je, al sam je ipak isčupala!!!
Ne izglada mi baš apetitlich!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.