Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 19:18
zatim je na red došla zelena irezina, zbilja je narasla i previše:



nisam je previše orezala jer mi se donji pupići ne čine baš nešto naročito, lako je još jednom prikratim:



i dvije nove reznice, za koje opet moram odlučiti što ću:




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 20:55
E sad si me bacila u bed!Confused I ja sam prije par dana orezala Aechynanthus, misleći da je sada vrijeme za to, a reznice (i listiće koje sam optrgala) zabola sam u hormon pa u zemlju. Kažeš, nakon cvjetanja?! Hm, valjda se neće previše buniti.
Ova irezina ti je baš simpa ovak pošišana! Možda ti ovaj filmić pomogne da odlučiš što ćeš s reznicama:
https://www.youtube.com/watch?v=9urVjMkRX-w
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 06:47
koka ma kakti to neznaš kam ćeš s reznicama ???? LOL. Još nemrem prežaliti onu divnu crvenu iresinu kaj si mi bila poklonila...

belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 11:28
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

koka ma kakti to neznaš kam ćeš s reznicama ???? LOL. Još nemrem prežaliti onu divnu crvenu iresinu kaj si mi bila poklonila...




...koka, kak to čitašWink...nije problem kam bum s reznicama nego kak bum s reznicamaLOL...u zemlju ili voduConfused... crvenu irezinu slobodno možeš odžalovati, dajem ti dozvolu jer...Wink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 11:29
...uvijek nekaj zaboravimConfused...irezina je imala jata bijelih mušica na donjem dijelu listićaAngry...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 15:23
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

E sad si me bacila u bed!Confused I ja sam prije par dana orezala Aechynanthus, misleći da je sada vrijeme za to, a reznice (i listiće koje sam optrgala) zabola sam u hormon pa u zemlju. Kažeš, nakon cvjetanja?! Hm, valjda se neće previše buniti.
Ova irezina ti je baš simpa ovak pošišana! Možda ti ovaj filmić pomogne da odlučiš što ćeš s reznicama:
https://www.youtube.com/watch?v=9urVjMkRX-w


...ajme Andina, gdje si ovog tipa samo našla...govori kao da je već umroConfused...zamuckuje, oteže, mljacka, žvače kaugumu...a prezentacija za vrtićku dob...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 15:36
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:


nije problem kam bum s reznicama nego kak bum s reznicama...u zemlju ili vodu...


kad si meni, prije 3 godine, poslala reznicu crvene irezine, u početku sam je držala u vodi,  ali nakon kratkog vremena počeo je truliti donji dio stabljike pa sam je očistila od truleži i bocnula u teglicu,
zato mislim da je bolje odmah u supstrat
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 18:55
slažem se sa natalijom. ja stvim u hormon i preko vrećicu, uvijek mi se svaka primila. ja bi malo i skratila reznice, i po pola donjeg velikog lista bi ošišala.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 07:45
...ok, cure...hvala na savjetima...onda ide u zemljuWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 09:21
...nikli su mi prvi achimenesiSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 13:09
...nakon jučerašnjeg nevremena moj južni balkon, zidovi, pod, sve, doslovno sve je prepuno zemlje, blata, smeća, lokvica vode...ne mogu početi ništa dok se bar malo ne posuši...desetak tegli je vjetar odnio preko balkona u park gdje sam ih poslije potrgane skupljala...















...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 14:24
Užas! Shocked Je li puno toga polomljeno? Treba li što zapelcati? Ja sam bila doma kad je počelo i, nasreću, uspjela sve na vrijeme maknuti s balkona.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 22:11
Baš mi je žao,nadam se da ćeš nešto ipak spasiti.Ako ne,odmah poslije Andine se nudim da ti bar malo poravim štetu.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2014 u 07:31
hvala lijepa, drage moje prijateljice, nema potrebe, sve sam orezala, ponovno posadila pa opet ispočetkaWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2014 u 00:18
Suosjećam s tobom draga Saro, i mene je dopao taj proces čišćenja, sušenja zemlje i biljaka...nadam se da će ti se biljčice brzo oporaviti i opet uveseljavati naše okice!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2016 u 18:40
Ništa strašno cvijeće nadoknadimo, balkon ionako moramo počistiti, zidove ofarbamo u omiljenu boju.Wink

Sad sam se sjetila tebe Sara. jednom si me pitala za klifornijski mak ako nisam pogriješila.

Danas naletim kroz Lidl i imaju nekakve sjemenčice od cvijeća i povrća. Mislim da sam vidjela kalifornijski mak raznih boja u vrećici od 2 kn.
Daleko sam od Lidla da ponovo pogledam je li bio mak ili ne, koji si ti tražila. Pogledaj si možda te zanima to što prodaju.

Pozdrav i vrijeme je da dođeš u svoj dnevnik smile219
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.