Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čempres ili tuja...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čempres ili tuja...

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
skishyish View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skishyish Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Čempres ili tuja...
    Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 16:24
Pozdrav svima

Neki dan sam vidio jedno drvo koje mi se jako sviđa. Očito da je riječ o nekoj vrsti čempresa (ili tuje), ali može li netko identificirati točno koja bi ovo vrsta bila, ili barem da da neki prijedlog...


http://img228.imageshack.us/img228/3179/589eh.jpg


Hvala

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 07:58
nije valjda da nitko ne zna...
i mene to zanima. imam takvih par u dvoristu. i mogao bih sa sigurnoscu reci da nije thuja
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 08:56
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

nije valjda da nitko ne zna...
i mene to zanima. imam takvih par u dvoristu. i mogao bih sa sigurnoscu reci da nije thuja

Admin, premjesti na identifikaciju, moždo ko tam to odgonetne!
Ha, i mene se sluša!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 09:08
Provjerite da nije Thuja occidentalis?
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 10:56
prekrasno je, sused si videl takvoga u Topolovcu, ispred jedne kuće katnice visoki je ko i kuća.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 12:11
moze narasti visoko ali mu treba godinama...
 
 
mi smo imali i narasto je jedno 4-5m visine ali mu je trebalo 20-25 godina da toliki naraste
Na vrh
skishyish View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skishyish Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 00:41
Dosta često vidim to drve u Osijeku, pogotovo kad prolazim biciklom kroz Višnjevac, mnoge kuće tamo imaju to.

Čudi me da nitko točno ne zna, tamo gdje sam to vidio, skoro svaka ulica ima po jedno takvo drvo.

Najveći sumnjivac na osnovu malo googlanja, je Wilson-ov pačempres (ili lažni čempres), ali i tog Wilsonovog ima više vrsta; jedna podvrsta izgleda tako nekako, ali teško je reći jel to baš to...

No što god da je, trebalo bi biti rasprostranjeno u našim baumaxima i sličnim prodavaonicama jer ih puno vidim, bar na području Osijeka, doduše nisam išao gledati po trgovinama još..

p.s. Inače vidio sam jedno tavko veliko drvo iste vrste, više je naraslo nego kuća, a ono što je interesantno je da, unatoč toj veličini svaka grančica se još uvijek ovako gusto drži, i ništa ne strši, kao mahovina izgleda.


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2011 u 19:19
Mislim da je to Chamaecyparis Lawsoniana Ellwoodii.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.