Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizanteme - uzgoj na otvorenim gredicama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizanteme - uzgoj na otvorenim gredicama

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 21:48
To je glupost. Trebs pripaziti na omjer i biljcj nista nece biti
Q
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SanjaS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SanjaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 17:26
vidim da tema nije aktivna ali se nadam da ce administrator pun znanja ipak naci vremena za odgovor :)

naime zanima me gdje nabavljate sjeme, koje sjeme koristite i da li sijete ili samo presadjujete krizanteme! upit je vezan za obicne krizanteme a ne multifloru.

zahvaljujem
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 21:29
SanjaS,
dobrodošla!
Ja svoje kupljene, posađene krizanteme, nakon što su ocvale, porežem, tako da imaju grančice oko 5 do 10 cm i posadim ih u vrt.
Na proljeće, kada krenu topliji dani, glavnu biljku razdvojim u manje, koliko god mogu i posadim ih u redove.
Preko ljeta, trebaju dosta vode, ali su zato prije 1.11. opet spremne za vazu i pune pupova.
Nekima otkidam sporedne pupove da bi imala jedan veliki cvijet, ali mi se više sviđaju grančice sa više manjih cvjetova.
Sa sijanjem ne znam.
Javit će ti se i veći znalci od mene.
Sretno sa uzgojem. smile127 
Na vrh
SanjaS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SanjaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 09:38
hvala na dobro doslici

dobila sam nakon 1.11. par biljki, posadila sam ih i sad cu pricekat proljece, ali mi se cini da iz njih ne bih mogla puno zasaditi pa sam si mislila posijati sad kroz drugi mjesec jer sam pronasla da se tada sije!

hvala ti na odgovoru, cekam ostale forumase!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 19:21
Pozz društvo, i mene zanima nesto u svezi krizantema.
 Dali je uputno uzimati reznice od biljaka koje su zaražene bijelom hrđom,radi se o palisadama za rez i multiflori. Treba li ih čime tretirati i čime. smile85       
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 11:21
pretpostavljam da se za sadnju krizantema preko folije ( otvorena gredica ) treba zemlju pošpricati protiv korova ili možda i ne mora i koje sredstvo se koristi ( osim basamida koji je skup )
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 11:39
Ja   nikakvu kemiju ne koristim za suzbijanje korova ni za išta! za korov mi posluže   ruke i slama!!!
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 12:22
molim pomoć administratora vezano za sadnju preko folije
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 12:05
nisam nikad sadio krizanteme sa folijom. mi smo ih uvijek sadili bez folije na cistu zemlju.
ovisno koliko je zemlja dobro obradita i kolio ima sjemena i trave u njoj. ako je zemlja bez trave (inace) cak i ne treba spricati nego samo staviti foliju a onda ono malo trav sto izadje iz rupa samo popljeviti.
 
ukoliko ima trave tj. ako je sada zatravito onda je po meni najbolji cidokor... on unistava sve. a ako nema trave a zeli se sprijeciti nicanje nove trave onda je najbolje ospricati sa stompom. stomp se primjenju je da se sva zemlja pripremi i onda se osprica tako da gornji sloj jednom kada se osprica vise ne dira, i stomp cini zastitni sloje od trave.
 
sadim papriku na foliju pa govorim na temelju tog iskustva sa radom s folijom
Na vrh
dado75 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado75 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2016 u 12:51
Dali ima itko da duže vremena uzgaja krizanteme

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.