Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razgovor sa cvijećem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razgovor sa cvijećem

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 13:58
Originalno poslano od člana šumskavila šumskavila napisao:

A što mislite o kristalima i cvijeću?
Imate li vi kakva iskustva o tome?

Ja iskreno ne vjerujem o tim čakrama i sl., svatko ima pravo na svoje mišljenje ali čitala sam da kristali pozitivno djeluju na biljke. Npr.ja imam gorski kristal. ostavim preko noći u vodi i onda tom vodom zalijem cvijeće i možda se to samo meni čini [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot61.gif" height="44" width="66" align="absmiddle" alt="smile181" />ali cvijeće zaista ljepše izgleda. Možda nekim svojim fizičkim svojstvima kristal djeluje na biljku?!

Kao npr. ahat mahovinasti za kojeg se kaže jo i "kristal za vrtlare" da ga je dobro imati u tegli sa cvijećem ili u vrtu??

Pišite ak netko zna kaj o ovome :)


Zanimljivo je ovo tumačenje i onda pak na osnovu njega toliki uloženi trud oko zalijevanja biljaka, nekako mi ne idu jedan s drugim
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:10
Ma znam..čitala sam o tome na netu. Neki kažu da to pomaže, neki ne.
Tko će to znati :)
Ja imam u svakoj tegli po jedan kristal više radi ukrasa. Eh sada..ima li u tome što... smile60 ? 
Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:15
Da, ja sam čitala knjigu, jako zanimljiva i interesantna, kao i tajni život tla.
Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:42

Ne vezano za tu temu..ali jeste li pokušali posaditi mahovinu. Na internetu sam našla zgodnih slikica. Npr. mahovina iz prirode (a mahovina iako mala zna biti dekorativna i predivna) se stavi u staklenku sa poklopcem te se voda dodaje prskalicom za cvijeće. Neka pravila u biti postoje kako se sadi ta to uspije ali kada prođe neko vrijeme i mahovina opstane to izgleda jako lijepo. Kao dio šume u vašem domu. Ja sam tako napravila ali nisam stavila ugljen na dno pa mi nije uspjelo. Nadam se da mi nećete zamjeriti da sam svrstala mahovinu ovdje ali zgodno je za ukras doma.

Ima mnogo vrste mahovina i svaka j posebna na svoj način.
Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:43
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 16:27
Originalno poslano od člana šumskavila šumskavila napisao:

Ne vezano za tu temu..ali jeste li pokušali posaditi mahovinu. Na internetu sam našla zgodnih slikica. Npr. mahovina iz prirode (a mahovina iako mala zna biti dekorativna i predivna) se stavi u staklenku sa poklopcem te se voda dodaje prskalicom za cvijeće. Neka pravila u biti postoje kako se sadi ta to uspije ali kada prođe neko vrijeme i mahovina opstane to izgleda jako lijepo. Kao dio šume u vašem domu. Ja sam tako napravila ali nisam stavila ugljen na dno pa mi nije uspjelo. Nadam se da mi nećete zamjeriti da sam svrstala mahovinu ovdje ali zgodno je za ukras doma.


Ima mnogo vrste mahovina i svaka j posebna na svoj način.


O tome već imaš otvorenu temu na forumu, evo ti link:
www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6455&KW=vrtlarenje+mahovinom

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 18:07
Originalno poslano od člana šumskavila šumskavila napisao:

A što mislite o kristalima i cvijeću?
Imate li vi kakva iskustva o tome?
Ja iskreno ne vjerujem o tim čakrama i sl., svatko ima pravo na svoje mišljenje ali čitala sam da kristali pozitivno djeluju na biljke. Npr.ja imam gorski kristal. ostavim preko noći u vodi i onda tom vodom zalijem cvijeće i možda se to samo meni čini smile181ali cvijeće zaista ljepše izgleda. Možda nekim svojim fizičkim svojstvima kristal djeluje na biljku?!
Kao npr. ahat mahovinasti za kojeg se kaže jo i "kristal za vrtlare" da ga je dobro imati u tegli sa cvijećem ili u vrtu??
Pišite ak netko zna kaj o ovome :)


ne znam sto da mislim o tim kristalima, ima puno teorija o tome...
Osobno vjerujem da su sva ziva bica i neziva materija u prirodi povezana nekom energijom. Sve na ovom svjetu je sastavljeno od preko stotinu vrsta atoma koji se drze zajedno nevidljivim energijama a koje su iste u kamenu, u biljci u zivotinji ali i u covjeku. Jos uvije se nije otkrila ta globalna sila koja drzi sve to na okupu i koja cini stvari onakve kakve ih vidimo. No za pretpostavit je da smo svi dio te jedne energije pa tako mozemo i pretpostaviti da tom energijom djelujemo jedni na druge. Nesto vise o tome su znali nasi preci kojima mozak i dusa nisu bili preoptereceni danasnjim "problemima".
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2014 u 09:16
zanimljiva tema tek sd sam vas nasla....mahovin u teglici odlicna ideja...a zasto ugljen na dno...zar nije dovoljno malko zemje sa pijeskom?????....svasta vi mene naucite nema sta...hvala na svajetima..smile67
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 02:03
Ugljen radi neku vrstu dezinfekcije tla, a u umjerenim količinama poboljšava tlo.
Dokazano je da nakon paleži nikne još jača i zdravija šuma. Ulazeći u dublje slojev tla vrži barijeru ili bar usporava propadanje hranjljivih tvari kroz tlo.
To možemo primjeniti i u vlastitom vrtu. Recimo na dno uzdignutih gredica stavljati ugalj, ili pobacati po površini i ukopati na 1 m2 samo 1 litru ugljena. OVa količina od litre je dovoljna za narednih 30 godina da ugalj odrđuje svoju ulogu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 08:33
kakav ugljen ide..kod mene je jako losa zemlja?
Embarrassed
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 18:22
Neće ti to Josipa oploditi zemlju ne brini seLOL, ali će neke stvari poboljšati u samom funkcionirannju zemljišta.
MOže bilo koji ugalj iza loženja, a da je ekološki i da nema lakova i slično. Ali se tu ne misli pod pepelom. Ugalj nije pepeo.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 01:55
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 01:58
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 08:03
odlicno za bascu i cvijece..mislim da je najjednostavnije istucati uglen od rostilja i samljeti ga na neku masinu za meso koja nije bas najbolja...da se neunisti nekak koja je u upotrebi u kuci...zanimljiv podatak.......dali se moze upotrijebiti na cuvarkuce i sukulete te kaktuse?
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 20:57
Treba pokušati na čuvarkućama, njih bar ima u vrtu. Napraviti jedan vrtić sa ugljenom.. a drugi bez, pa vidjet napredak.
Inače za čuvarkuće je najbolji cvjetal, pouzdano. Imala sam susjedu sa velikim čuvarkućama, tajna je bila da ih je zaljevala sa vodom za cvjeće u kojoj je cvjetal.LOL

Suh ugalj se može staviti u vrećicu i istući tavom ili sl.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 07:06
evo kako si ti mudra...ja bi mljela...ma stucati u vrecici..a imam u planu napraviti mali spiralni kamenjarcic samo za cuvarkuce za nista drugo..jako ih volim,jer je moja mama na svakom krovicu imala po jedan snop njih...i na vc poljskom cak....zato su mi drage....smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.