Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Papaja - Papaya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Papaja - Papaya

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Papaja - Papaya
    Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 23:42
Imam doma papayu plod. Kak s njom, jel netko probal zasadit kostice?

Evo danas cu probat posadit pa cemo vidjeti jel bude nekaj od toga
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 20:36
samo koliko mi se cini ona raste kao kokos (palma)
(mozda se varam )
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 20:57
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

samo koliko mi se cini ona raste kao kokos (palma)
(mozda se varam )
 
da kao kokos, al idem bas vidit kaj bu bilo
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:32
Držimo palčeve Malky,samo nemoj brzo odustati.Tako nešto zna niknuti i nakon 3mjeseca.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 15:45
Papaju je najbolje sadit na proljeće. Sjeme se treba posušit. Kad se posadi za mjesec dana niče. Prek ljeta se lako održava. Zahtijeva dosta vode, svaki dan i podnosi direktno sunce. U našem klimatu u jednoj vegetacijskoj sezoni narastu pola metra pa možda i nešto više. Ja sam odustao od uzgoja papaje zato što se pojave problemi kada dođe hladnije vrijeme. Ne znam u čemu je problem ali koliko god imala svijetla i topline njoj svi listovi popadaju i na kraju se stabljika posuši. Po mojim pokusima mislim da može biti samo jednogodišnja biljka. Možda ju je netko od vas uspijo održat cijelu zimu!? Ako je, nek mi kaže kako je to uspio.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 15:49
 
 
Ovo je papaje od ovog ljeta.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 16:40
Baš sam se malobacio u proucavanje papaje i pise da joj je vijek trajanja jako kratak, i da biljku treba mjenjati svakih 5 godina, tako da izgleda nije jednogodišnja biljka. i da je potrebno ukloniti vecinu muskih stabala. znaci vjerovatno ima muska i ženska papaja!!
 
I pise da je pogodna za uzgoj kao loncanica u visokim staklenicima ali da tada daje teze plod. Inace se sadi u zemlju, da je bogata humusom i da bude udaljenosti cca 3m.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 19:39

Slažem se sa svim tim. da su kratkog vijeka svega 20-tak godina i da postoji muška i ženska biljka. Možda sam se krivo izrazio a to da po mojim saznanjima može biti jednogodišnja u našem klimatu. Drugačiji su uvjeti uzgoja kod nas a drugačiji u tropima.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 20:00
Dosta tesko je uzgojiti biljku koja treba tropsku klimu! Koliko sma skuzio imate svijetla za uzgoj biljaka, tak da je puno lakse osigurati uvijet, još samo toplinu i vlagu. Dali to uzgajate u kuci ili plasteniku-stakleniku?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 20:02
Malky nista nepises kako napreduju , jeli niklo stogod???
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 21:55
PA cekam i cekam ali nista. Od svih 20 komada ni jedan nije nikla, vjerovatno nekaj krivo sam napravio.
 
Pricekat cu proljece pa probat ponovno
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 23:06
Ja sve te biljke držim u stanu(dvosoban). A "klijalište" je u mojoj sobi na stolu pod lampom. Sad trenutno čekam da mi mango proklije. Šest sjemenki se ukorijenilo, još samo da se biljke pojave.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 15:54
Ja sam isto sadio papaju... Niknulo mi ih je jako puno, pa sam ostavio 10ak najjačih. Narasle su oko 15ak cm i onda su jednostavno istrunile i nekakva se plijesan na njih uhvatila... Već je bila jesen, pa im hladnije vrijeme nije odgovaralo, možda zato... Ali svejedno, bile su u kući. Ma ne znam!
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 08:49
kupila ju jučer? ima li tko iskustva sa sadnjom???
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:09
Nista posebno.Oprala sam dobro sjeme, osusila i nakon nekoliko dana posijala u rastresitu zemlju.
Niklo je za 2 tjedna.

Sretno!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 13:01
eto moja papaja iz sjemenki kooooonačno nikla,nakon duuuugo vremena iščekivanja..Big%20smile
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2009 u 22:30
Papajoljupci zar nema ništa novog kod uzgoja papaje?
Na vrh
Eldarmd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Eldarmd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 14:07
Da vas obradujem, evo da kucnem u drvo danas je 2.1.2010 i svih 6 papaja su zive, znate u 10 mjesecu sam ih unijeo u kucu, listovi sa strane su otpali, samo na vrhu ima 3-4 lista, i oni se suše, ali odmah izlaze novi, kako na vrhu, tako i sa strane, samo sto ti sa strane ne mogu narasta, valjda sto mena dovoljno toplote, uglavnom biljkama nije nista, samo jos mjesec i pol da prezive, a sigurno hoce, i dolazi koliko-toliko toplije vrijeme. Slike vam mogu polat ako vas interesuje. Samo da znate one su mi u dnevn oj sobi 4 na prozoru i dvije blizu kamina, i jednom ih sedmicno zalijem, jer nije vruće.
Iz Modriče sam (BiH), blizu Slavonskog Broda, da vam dočaram kakva je klima i kakvi su uvijeti...
Na vrh
alias View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Siječanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alias Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:45
Pozdrav ! Ima li koja dobra duša da mi pošalje pismom par sjemenki papaye,bio bi mu jako zahvalan jer se ovdje kod nas nema nigdje za nabavit..
Na vrh
Antony View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Imotski
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Antony Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2014 u 11:20
pozdrav, evo posadio sam sjemenke papaye prije malo više od mjesec dana i napokon su počele nicati...do sada ih je niklo 27 a vidim da ih još niče!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.