Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stari bor
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stari bor

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stari bor
    Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 23:29
Ne znam koliko ovaj bor ima godina, moglo bi biti i stotinu (koliko dugo žive borovi?), no čini mi se da umire. Ispod njega je parkiralište i sav je obrastao bršljanom. Da li ga to uništava? Može li mu se nekako pomoći?



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 21:51
Ja bi najprije presjekla bršljan.
Mislim da svaku biljku ili drvo on guši. Treba mu odsjeći suhe grane. Možda onda malo krene.
Ne znam zašto to već nisu učinili, jer ja bi svako drvo pokušala spasiti.

A možda je već stvarno jako star. Treba pustiti mlade boriće da niknu ili ih posaditi i dati im prednost pred ovim starim.

Kod mene se isto suše stari borovi, a ove stvarno treba posjeći. Vidi se da je i njih napao bršljan.



Veliki pozdrav Andina i  smile78
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 22:24
Hvala ti, Silvy na savjetu. smile79 Tako nekako sam i ja razmišljala. Prvom prilikom organizirat ću skidanje bršljana s debla, a usput ću inzistirati da se pozovu stručnjaci koji će nešto učiniti s tim borom. Žao mi biljke! Tako je velik i nekad je bio lijep (sjećam ga se od prije 30 godina), a sad je tako jadan. Neka ga urede ili neka ga posijeku, samo da ga više ne gledam kako se pati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.