Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonovo uho - Begonia hydroctylifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonovo uho - Begonia hydroctylifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 23:14
Ovo je moja zapelcana proljetos.Stvarno brzo rastu.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 21:18
evo jedna i iz moje zbegonijabirke
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Yolli61 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yolli61 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 07:27
Molila bih znalce ove biljke da mi pomognu i kazu kad bi ovu biljku trebalo presaditi? Kako je pelcate?smile85 Vase supeeer izgledaju
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 22:46
Pozdrav Yolli!Slonovo uho ili bjedna vrsta begonije.Možeš je razmnožiti iz pelcera ili staviti list u vodu gdje se lako ožiljava.Jako je ljepa i zahvalna imam je i ja ali neznam kako da stavim slikicu.Možda jednom prilikom.Pozdrav.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 11:57
Ono na bjedna se ne odnosi da je bjedna trebalo je ispasti jedna vrsta.Greškica prilikom pisanja. Evo i moje begonije.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 12:45
Ovu begoniu sam si jako željela. Sad kad ih imam nekoliko mladih one su oboljele. Molim za pomoć i savjet :




Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:07
Pa to nam moraš malo detaljnije opisati o čemu se radi i kakva je njega da ti možemo pomoči.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:26
gt nemoj je stavljati kraj radijatora, mislim da nema potrebe

pažljivo je izvadi iz teglice pa još pažljivije skini zemlju i stavi novi suši i propusniji supstrat,
ili stavi tu istu zemju samu kraj radijatora do sutra, da se prosuši pa dodaj malo mrvljenog stiropora ili nečeg sličnog za propusnost supstrata

i obavezno stavi neke kamenčiće ili stiropor ili komade cigle na dno da ne stoji u vodi kad zaliješ

mislim da će se oporaviti, na slikama stvarno ne izgleda strašno - meni osobno, nije čak ni vidljivo
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:21
nedavno sam ga dobila,Thumbs%20Up 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:57
Moj mali doprinos ovoj zapostavljenoj temi... listići ponegdje poderani jer ju je u 8. mjesecu sredila tuča, iako je bila pod krovom... 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 20:42
cvate... kroz rupicu koju je napravila tuča - pustila je grančicu s cvjetićima Heart
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 21:22
LOL kako se lijepo snašla Clap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2015 u 17:45
Meni je bilo žao odrezati taj prorupani list, a ona se snašla. Big smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 19:25
procval ti jeTongue preslatkoSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2015 u 14:10
Hvala, Mari! Hug Nisam ni znala da ima tako medene, male, roze i neobične cvjetiće. Heart
Na vrh
kris View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Rujan 2018
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2018 u 08:36
TREBAM POMOC
moja begonija je dosta velika i ima dve velike grane, ja bi to razdvojio na dva djela ali me malo strah to razdvajati na dva djela.
svugdje vidim mogucnost razmnozavanja listom ali nitko o presađivanju 
HELP?
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2018 u 13:23
begonije se lako razmnožavaju, odreže se pelcer ili grana, u vodu ili izravno u zemlju i to je to. Ja preferiram izravno u zemlju, lagana vlažnost supstrata, od velike vlažnosti može istrunuti. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.