Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 16:34

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 19:00
Nisam ljubitelj ove biljke, ali ne mogu poreći da je prekrasna

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2017 u 20:47
Svake godine moja božićna zvijezda traje do Uskrsa i dalje lijepo crvenih listova, jedino joj počinju tjerati mlade grančice. I svake godine mi ju je žao baciti pa uvijek nađem nekoga komu ju poklonim.

2015. godine sam kupila stablašicu i stalno je bila u formi. Nisam pronašla nikoga da mu ju poklonim pa sam odlučila odnijeti ju na viksu i tamo držati. 
Znala sam da ju moram ju orezati (orezivati se moraju i stablašice i one koje nisu stablašice) i orezala sam ju ovako:

Presadila sam je u nešto veći lonac i za mjesec-dva izgledala je ovako:

Držala sam je u šarenom hladu na vikendici i presadila u jako veliki lonac (promjera negdje 35 - 40 cm), i nisam se baš puno o njoj brinula. Pustila je previše novih grana pa sam ih prorijedila i kroz ljeto jedno 2-3 puta pognojila tekućim gnojivom.

Pred hladnoće sam ju doteglila doma i bila je u mojoj balkon-sobici koja je sa tri strane potpuno ostakljena i ima puno svjetla. 
Znam da božićne zvijezde (kao i krizanteme) treba zasjenjivati pa sam uzela veliki crni najlon i poslije podne prekrila božićnu zvijezdu. To sam učinila jedno 2 - 3 puta, ali sam znala zaboraviti skinuti najlon pa je jadnica cijeli dan ostala pod najlonom. Tada sam odlučila ne pokrivati ju pa makar dobila crvene listove tek za Uskrs.
Međutim, početkom prosinca počeli su listovi crvenjeti i za Božić je ovako izgledala. Na slici se ne vidi, ali je visoka do pojasa, a bila je i bujnija samo se nekoliko grana kod transporta otrgnulo. Naime, poznato je da se njihove grane jako lako otrgnu od stabla.

Stavila sam ju preko Božića pred vrata stana i stanari su se čudom čudili koliko je velika. Međutim, u nekoliko navrata ostala su stubišna vrata otvorena i bilo joj je prehladno pa je počela gubiti lišće. Kako mi balkon sobica treba za sijanje, a nisam pronašla udomitelja, moja božićna zvijezda je završila u smeću. Odrezala sam joj vrhove sa crvenim lišćem i evo još se drže u vazi na stolu.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2017 u 22:38
Šteta što je otišla. Sjećam se nekog članka o čovjeku koji je nakon smrti supruge njegovao božićnu zvijezdu i rasla je i bila predivna. Očigledno je tajna u konstantnim uvjetima i zasjenjivanju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2017 u 16:12
Ma nisam ju zasjenjivala. Počela sam, ali kada sam drugi puta cijeli dan zaboravila skinuti crni najlon, odlučila sam da neću sa tim petljati. A ona je svejedno pocrvenila baš kada je trebalo.

Inače, vidjela sam na slikama u toplijim krajevima velike grmove i zaista impozantno izgledaju.
Na vrh
littleAnja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje littleAnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 09:52
Predivno izgleda!
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2017 u 10:50
Prelijepa je bila, šteta što je više nema...Disapprove
     
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.