Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrće u hladovini.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrće u hladovini.

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Kr1stian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kr1stian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Povrće u hladovini.
    Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 17:33
Pozdrav,

Imam komad vrta koji je djelomično u hladovini. Ima sunca negdje do 10 - 11 sati te ponovno negdje pred večer.

Prošle godine sam na tom dijelu stavil bob te nešto mrkve. Bob je rodio ali mrkva je bila "mini" mrkva to jest nije se baš nešto razvila. Imao sam i par celera ( lisnatih) koji su se dosta dobro razvijali.



Zanima me koje vrste povrća mogu dobro rasti u polusjeni ili možda čak u sjeni? Naime, sjena je od voćaka koje rastu sa strane tako da uvijek ima nešto svijetla koje dolazi kroz krošnju tako da ne mogu reći da imam "potpunu" sijenu.

Također, taj dio vrta dosta dobro zadržava vlagu.

Negdje sam čuo da blitva dosta dobro raste u sjeni/polusjeni ? Ima li još kojih vrsta da njim odgovara takav položaj?

p.s.
konkretno me zanima kako bi na takvom položaju uspjeli kelj, zelje ili karfiol
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 18:01
Moj vrt je isto djelomicno u sjeni ,i na taj dio sadim cvijetaču(da ju sunce ne sprzi) tikvice,(nekako mi bolje uspijevaju na tom djelu vrta nego na direktnom suncu cijeli dan)korabu(takodjer mi bolje uspijeva)...eto to je to ..znam nekad i pkoktel paradajze posaditi na tom djelu ,i vrlo dobro uspiju al malo kasnije rode. Sve je to sadjeno godinama pa vec iz iskustva znamo di kaj bolje raste .
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,173 sekundi.