Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bijela imela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bijela imela

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Ivva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 22:06
Hvala ti za recepturu.
 
Ne bi ni ja o dijabetesu šire. Mislim da o tome oboje znamo puno . Ako me bude nešto posebno zanimalo obratit ću ti se osobno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 19:37
Originalno poslano od člana Ivva Ivva napisao:

Hvala ti za recepturu.
 
Nema na čemu, pa i nije neki moćni recept Big%20smile
 
Originalno poslano od člana Ivva Ivva napisao:

Ne bi ni ja o dijabetesu šire. Mislim da o tome oboje znamo puno . Ako me bude nešto posebno zanimalo obratit ću ti se osobno.
 
Dobro. Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 10:48
Ja sam se osobno uvjerila da bijela imela pomaže snižavanju visokog krvnog tlaka.
Nickless, recept za pripremu čaja od bijele imele je baš pravi.
 
Od imele se pravi i prah kojega se uzima samo 1/2 žličice dnevno (topljenog u šalici tople vode 3 sata). Ta količina se popije u dva navrata, pola ujutro pola navečer.
Iako je ovdje već rečeno, dodala bi da se bijela imela ne smije dugo piti: dvije šalice dnevno  najviše 2 mjeseca, pa jedna dnevno još 1 mjesec.
 
Da potiče rad gušterače, to sam puno puta pročititala.Što god da to značilo.
 
O upotrebi  imele u lijčenju tumora vrše se istraživanja i polažu velike nade u njeno anti-tumorsko djelovanje.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2009 u 18:42
Meni su svi pripravci od imele ukusni ( pa i čaj) vjerojatno to ima veze sa osobnim ukusom ... a imelu skidam sa hrasta ( ako su tu najviše cijenili druidi koji su i profurali njen kult, mogu i ja :)))) ... inače je na glasu i ona sa topole, kruške i jabuke ali meni osobno je sa hrasta najukusnija i najaktivnija ( za ono šta trebam).

P.s. na zimu ti Fremina pošaljem svježe bobice pa ih umetni u maslinu ( možda će još više snižavati tlak :)))) jer i maslinovo lišće smanjuje :))))))))

p.s. dijabetis i imela?? neeee... :(
Na vrh
macro View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2012 u 11:15
Zivim u Dalmaciji i jako tesko mi je doc do svjeze ljekovite imele.

Ako ima neko iz sjeverne Hrvatske(ili negdje drugo gdje raste) da mi moze ubrati i poslati bio bi NEIZMJERNO  zahvalan. Platiti cu sve troskove truda i postarine!!

Imam 3 osobe u obitelji kojima bi jako koristila...
AKo treba protu usluga za nesto iz Dalmacije vrlo rado. :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.