Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mačji "wc" u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mačji "wc" u vrtu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: mačji "wc" u vrtu
    Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:44
Maca od mojih susjeda ponekad djelić mog vrta koristi kao wc. Radi se o malom prostoru. Sve za sobom zakopa.

Koliko je to dobro/ loše za vrt? 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 16:16
Loše je kako god okreneš, izmet bilo mačji ili pasji nikako nije dobar u vrtu, niti se ne baca u kompost. Može sadržavati jajašca glista, pasje trakavice. Osim što je gadno ne odgovara ni biljkama, kao ni mokraća. Jeste li kad vidjeli travnjak na koji se pomokre pas ili mačka? Trava požuti i uskoro nestaje. 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 17:08
baš sam nedavno usput pokupila informaciju da je dobro posuti paprom mjesto na kojem pas/maca vrši nuždu, to ih navodno odbija (možda je i tu neko spomenuo)
meni zvuči super pa možeš probati


Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 19:19
To je preokrutno prema maci. 
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 20:15
 maggie  ne zamjeri ali meni nije . imam susjeda koji ima labradora, svaki dan kod mene na  travnjaku  vrši nuždu,  susjed to vidi  i ništa .. trava spaljena do temelja . vrpetina od tog psa da ne opisujem, što je najgore djeca se igraju preko ljeta tu,  probala sam ga terati ali neide, najbolje je se rješiti na dr način  što je natalija  napisala samo me zanima jeli se time šprica po travi onda moram uzeti na kile paprike i  ostaloga. ljudi se zgražaju kad vide što taj pas radi u tom slučaju mi nije žao ni vlasnika ni psa. jer svaki vlasnik bi trebao kupiti kakicu svoga ljubimca ali ovo mom treba vrečica od
20 lit. onda možeš misliti našto to liči. pas i mačka isto ti dođe
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:30
darija, nije ti lako moram priznati.
no klinci se kod mene u vrtu više ne igraju, a to je djelić u kojem već godinama ništa ne uspjeva zbog velikog bora koji tamo raste.
i prije nego se mačka pojavila.

znači, nema štete ni za djecu, ni za biljke. jedino mi se ovaj dio s trakavicama ne sviđa.

kak susjedov pas dođe do tvog travnjaka? da postaviš neku ogradu ako razgovor ne pomaže? sretno!
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:53
 maggie moje je ograđeno  ali taj dio je  zelena površina 2 m šir i 5 duž tu je višnja i grmovi  i tamaris koji je krepao od mokrače indiski jorgovan nema znakova života , cviječe lil pas ja biram cviječe a pas ..........  ili ce završiti u šinteraju   ili ili stvarno mi je dozlogrdilo svaki tjedan biti kom redar, mislim da  nekim ljudima nisu potrebni ni psi ni mačke kad neznaju voditi brigu onjima
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 23:12
Darija imam i ja takve protuhe od susjeda. Što je još gore pas je cijeli dan na lancu i preko dana spava ,da bi u odeđeno vrijeme navečer lajao ko blesav toliko da već poživčanim od tog lajanja,ali susjede uopće to ne smeta.Kako i bi kad imaju dobru izolaciju u kući i ne čuju ništa.Isto tako pas zna lutati preko dana svugdje, tako odlazi preko ceste i luta po mom i tuđim vrtovima.Ja samo čekam povoljno vrijeme pa da to susjedu nabijem na nos,ako me ne bude slušao ,lijepo ću prijaviti veterinariji pa nek oni odluče što će s tim psom.Lijepo ću im reći da za tog psa nitko ne mari,ode kad hoće,luta ko muha bez glave ,a što je najgore,kad posadim flance onda beštija lijepo luta po vrtu i dosta toga mi uništi.Ja sam odlučila da ću takvim susjedima morati pokazati zube! Dosta mi je toga više!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 23:41
Nažalost, jako puno ljudi koji za kućne ljubimce odaberu pse ili mačke uopće nisu za to.  To zahtijeva ozbiljnost i odgovornost, a mnogi ljudi tog u sebi nemaju. Prije takve odluke bi trebali dobro razmisliti. 

U mom kvartu dosta ljudi ima pese i skoro svi su ok, osim nekoliko bisera.
Vrijedi pokušati s veterinarskom ili kojom već inspekcijom ak su ljudi tak neodgovorni prema pesu, a i prema susjedima. nije pes kriv da ima poremećene vlasnike.

Monstera, želim ti da što prije riješiš svoj problem.

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 23:51
Bez brige Maggie,MM je uvjek rekao da treba sve na lijep način riješiti.Nažalost već sam nekoliko puta pokušavala nešto riješiti tako,no nitko me ne sluša.Kako se kaže na jedno čuju na drugo puste,što je najgore ne vode brigu ni o sebi,a kako bi onda vodili brigu o psu.Pošto me više nitko ne sluša,lijepo ću sad početi riješavati stvari na drukčiji način,pa kad ih lijepo neke ustanove opletu po đepu,mislim da će ih to ili dovesti u red ili će im se smračiti pred očima kad dobiju kaznu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 00:09
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Bez brige Maggie,MM je uvjek rekao da treba sve na lijep način riješiti.Nažalost već sa nekoliko puta pokušavala nešto riješiti tako,no nitko me ne sluša.Kako se kaže na jedno čuju na drugo puste,što je najgore ne vode brigu ni o sebi,a kako bi onda vodili brigu o psu.Pošto me više nitko ne sluša,lijepo ću sad početi riješavati stvari na drukčiji način,pa kad ih lijepo neke ustanove opletu po đepu,mislim da će ih to ili dovesti u red ili će im se smračiti pred očima kad dobiju kaznu!


najzalosnije je to sta ce od toga najvise i prvi nastradati pas, ni kriv ni duzan! :/
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 05:15
Originalno poslano od člana Maggie Maggie napisao:

To je preokrutno prema maci. 


nisam probala, ali ne zvuči mi okrutno, mislim da se maci može dogoditi jedino da kihne i ode na drugo mjesto


Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 06:31
Slažem se s Natalijom.Thumbs%20Up
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 12:12
@ Dado znam i meni je u svemu tome najviše žao psa,da je po mome ,vjeruj mi najviše i najprije bi stradavali takvi vlasnici koji ne beru brigu o životinji koju imaju.Pas nije kriv jer ne zna kamo smije ,a kamo ne,krivi su njegovi vlasnici koji žive bezbrižno poput male djece.Sve im je ravno i ništa ih ne brine. Ja imam dva psa i nikad se nitko nije morao ljutiti na mene,zato jer moji psi nikamo ne hodaju iz svog dvorišta i ne prave nikakvu štetu nikome.Žive nečujno,mirni su ko bubice,rijetko kad laju jer su takve vrste,ne zanima ih bezvezno bavkanje,dok njihov laje neprestano.Pitam se sjete li se ikad da li je taj pas možda žedan ili gladan? S obzirom kakvi su, čisto sumnjam.Bitno da im je u dvorištu,da se vidi da imaju psa, očito nema veze što on isto ima potrebu jesti i piti. Koga briga? Eto pa sad prosudite sami, što reći o takvim ljudima? Mislim da ovo govori sve!     
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
khan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2013
Lokacija: Marsonia
Status: Offline
Bodovi: 91
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje khan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 20:01
gotovo svi psi i mačke koji ne dobjaju lijekove protiv parazita barem dva puta gpodišnje imaju gliste. njihova jajašca sazrijevaju u zemlji. istina, te gliste ne parazitiraju u ljudima, ali one to ne znaju. stoga njihove larve pokušavaju priodrijeti u kožu bilo koje toplokrvne životinje, uključujući i čovjeka. u koži, s obzirom da im čovjek nije pravi domaćin, mogu uzrokovati jaku upalu prije nego uginu. ovo stanje mada neugodno, u pravilu nije opasno po zdravlje i naziva se 'larva migrans' (jer se jasno vidi put u vidu crvene crte kuda se ličinka kreće pod kožom) ili tokoskaroza. problem je kada se slično dogodi u unutarnjim organima (nakon gutanja ličinke na prljavim rukama), kada može iozbiljno ugroziti zdravlje.
u jednom ispitivanju koje je proveo hrvatski zavod za javno zdravstvo početkom devedesetih, 27% uzoraka zemlje iz zagrebačkih parkova bilo je zagađeno jajašcima pasjih i mačjih glista.
Ako ne možeš biti visok dva metra, budi pametan dva metra.

-Miles Vorkosigan
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 14:35
Da li bi ovo pomoglo protiv mačaka?
 
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 02:11
Ovako sam ja riješila (kolko tolko) problem sa mačkama .. ovo su štapići za ražnjiće.



Ja samo znam da ništa ne znam
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 07:31
Negdje sam pročitala nešto slićno, samo su u pitanju plastične čačkalice. Malo skuplja verzija od štapića za ražnjiće, jer ih treba puno. Big smile

Rokolina, super ti je "patent" protiv mačaka. Thumbs Up
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 07:57

khan pa ovo je prestrašno. Možda nije tema no još sam pod dojmom. Okruženi smo psima i mačkama iako stanujemo 5 tram. stanica od Trga bana Jelačića. Prošli vikend našom se ulicom širio nesnosan smrad lešine. Pregledavali smo svaki kutak vrta pretpostavljajući da se negdje zavukla pregažena mačka ili jež, no ništa nismo našli, pozatvarali prozore i vrata jedino što smo mogli kao i ostali susjedi. U nedjelju u 22 i 30 vraća se od nekud radnik zaposlen kod susjeda liječnika i priznaje da je krepao jedan od pasa na lancu. Koliko treba da pas ugine od gladi, bolesti svjedeno  da se počinje raspadati a da vlasnik nema pojma? Kad mu je tko dao hranu, vodu po ovoj užasnoj vrućini. I nikom ništa.

Da se vratim na temu. Protiv mačaka sam postavila grane vrlo bodlivih berberisa na mjesta gdje je svježe prekopano, ne izgleda lijepo, ali djeluje. Izmet s trava skupljam s gumenim rukavicama i vrećicama. Danas ako nemate bar 3 ljubimca ništa ne vrijedite, jer "tko ne voli životinje ne voli ni ljude". Maltretiranje susjeda danonoćnim lavežom, smradom izmeta i crkotina? Ma tko šljivi ljude. Nek se odsele...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2014 u 08:00
Ma svega ima. Užas! Geek
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.