Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koji je ovo cvijet???
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koji je ovo cvijet???

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koji je ovo cvijet???
    Objavljeno: 02 Travanj 2007 u 16:41
Prošle godine sam posadila nekakve gomoljike i sada su procvjetale, ali neznam uopće koje su. Svu ambalažu sam bacilaConfused



 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2007 u 21:47
liči na daliju cvijet, ali list baš ne vidim. nego dali je list od ove biljke onaj zeleni uspravan što se vidi (kao od gladijole)
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 16:46
Originalno poslano od člana Cvijetić Cvijetić napisao:

liči na daliju cvijet, ali list baš ne vidim. nego dali je list od ove biljke onaj zeleni uspravan što se vidi (kao od gladijole)


Da list je ovaj uski kao u gladiole, a i zaboravila sam da sam tu nešto uopće  posadila.
Ovo drugo je moj famozni clematis koji je sada krenuo, i malo djeteline koju nisam još uspjela počupati.Big%20smileBig%20smile 

P.S. Dalija nije.

Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 19:21
ovo kao da je neka kombinacija graničice i gladiole Wacko
po listovima liči na gladiolu, a po pupoljcima i cvjetovima na graničicu - Hemerocallis (ona ima onako više povijene listove zar ne?) ima ih puno vrsta možda je neka i s ravnim listovima i ovako dvobojnim cvjetovima

možda se to tamo kod tebe na terasi, budući da je cvijeće osjetilo tvoju ljubav prema njima stvorila neka nova vrsta...do sad nepoznata Wink 

Malo se zezam, ali baš si me bila zainteresirala i prekopala sam knjige koje imam doma i malo surfala ne bih li naišla ne nešto što bi ličilo ovoj ludoj naračanstoj biljci no sve je bilo uzalud...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 19:29
Danas mi je procvijetalo i u nekoj čudnoj bordo boji, mislim da sam kupila nekakvu čudnu gomoljiku mix boje u Mercatone u ZG prije par godina i tek je ovo proljeće procvjetala.Heart

Stavit ću slikicu ove bordo, kad bude malo ljepše vrijeme.Kiša je pa se zatvorio cvijet.Izgleda ludo za moju žuto-ljubičastu kombinaciju!!!Big%20smileBig%20smile

P.S. List je neki jadan jer se jadna bori sa ludim clematisom koji buja...
       Nije graničica jer nema formu cvijeta- dnevni ljiljan.     

Ažurirao Donata - 04 Travanj 2007 u 19:32
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 20:41
Mislim da je to babiana. Njih ima preko 80 vrsta i stvarno u svim bojama.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 21:24
Originalno poslano od člana primorka primorka napisao:

Mislim da je to babiana. Njih ima preko 80 vrsta i stvarno u svim bojama.


Ma znaš da bi to i mogla biti babiana i to najbliže ova:

Babiana nana as the name implies is a low winter growing species from the Cape where it is usually found on sandy coastal flats and dunes and blooms late winter-early spring. It has a nice fragrance. The flowers in this photo by MarySueIttner did not photograph as purple as they were. This plant multiplied rapidly in my Northern California raised bed and was very beautiful when the flowers weren't destroyed by rain.
Babiana%20nana

Ima identičan list a i cvijet je vrlo sličan. Svaka čast!!Heart

P.S. A i ovoj je list neki jadnički!!Big%20smileBig%20smile Odmah mi je lakše!!


Ažurirao Donata - 04 Travanj 2007 u 21:25
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 08:53

Ja sam ih posadila ove godine pa mi se učinilo da bi to moglo biti to. Istina moja još nije niknula, ali nadam se hoće Smile!

Donata, nadam se da ćeš staviti i sliku one bordo  Big%20smile 
 


Ažurirao primorka - 05 Travanj 2007 u 08:55
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 16:37
Originalno poslano od člana primorka primorka napisao:

Ja sam ih posadila ove godine pa mi se učinilo da bi to moglo biti to. Istina moja još nije niknula, ali nadam se hoće Smile!

Donata, nadam se da ćeš staviti i sliku one bordo  Big%20smile 
 


Evo stiže:



Malo je tamnija nego na slici!!



Ako izađe još koja boja, slikat ću!!
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:32
Super da je misterija rješena.
Iskreno meni je ova biljka potpuno nepoznata. 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:39
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Super da je misterija rješena.
Iskreno meni je ova biljka potpuno nepoznata. 


Ma ni ja se nisam sjetila, visoke su samo 20-25 cm.Mislila sam da su mi ovi moji dečki nešto podvalili.Big%20smile Znaju oni tako zabosti neko umjetno cvijeće da se ja izbezumim.Dead


Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:45
Ha, ha znači imaš dečke sa otkačenim smisom za humor LOL

Najlakše je zezat mamu...a mislim da im je to općenito svima poseban gušt Wink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2007 u 17:54
Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Ha, ha znači imaš dečke sa otkačenim smisom za humor LOL

Najlakše je zezat mamu...a mislim da im je to općenito svima poseban gušt Wink


Nikad neću zaboraviti koliko su me zezali kad sam na teraci po oluji s kišobranom pridržavala gladiolu da je ne slomi!!!Cry Pa nisu mi dali mira par mjeseci!!Bila sam glavni vic Embarrassed

P.S. Odonda više ne sadim gladiole u korito!! Samo mini!!!Wink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 19:31
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:


Originalno poslano od člana flora flora napisao:

Ha, ha znači imaš dečke sa otkačenim smisom za humor [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />Najlakše je zezat mamu...a mislim da im je to općenito svima poseban gušt [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />
Nikad neću zaboraviti koliko su me zezali kad sam na teraci po oluji s kišobranom pridržavala gladiolu da je ne slomi!!![IMG]smileys/smiley19.gif" align="absmiddle" alt="Cry" /> Pa nisu mi dali mira par mjeseci!!Bila sam glavni vic [IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" /> P.S. Odonda više ne sadim gladiole u korito!! Samo mini!!![IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />



Na vrh
tratinčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tratinčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2007 u 22:34
Donata, to ti je Sparaxis. Cvate u ljeto i jesen. Posadila sam ih i ja, ali još ništa...

Ažurirao tratinčica - 26 Svibanj 2007 u 22:35
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2007 u 23:39
meni je nepoznato, ali mi se sviđa
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.